Zaawansowana Gra Społeczna

gra społecznaSystem kluczowych kompetencji komunikacyjnych, pozwalających błyskawicznie budować autorytet i nawiązywać relacje oraz kreatywnie odnajdywać się w zaskakujących sytuacjach społecznych.

IDEA SZKOLENIA

Charyzma jest kluczową kompetencją w realiach dzisiejszego biznesu. Obok kreatywności i ekspertyzy, największy wpływ na nasz sukces zawodowy mają nasze zdolności społeczne. Umiejętność budowania autorytetu i nawiązywania relacji, angażowania i inspirowania innych, zręcznego rozwiązywania konfliktów i odnajdywania się w każdej interakcji. Często, to czy jesteśmy szanowani i lubieni, ma równe znaczenie temu, jak wysokie mamy kwalifikacje.

Niestety komunikacja w szkoleniach biznesowych często traktowana jest miękko i powierzchownie. W rzeczywistości to złożony zestaw bardzo technicznych kompetencji, które KAŻDY jest w stanie opanować. Przeprowadzono wiele eksperymentów, w których nieśmiałe osoby, ucząc się odpowiednich stanów i zachowań, nagle stawały się charyzmatyczne, empatyczne i wpływowe. Gra Społeczna jest właśnie takim strategicznym, przekrojowym treningiem charyzmy. I chociaż słowo „GRA” może kojarzyć się w polskim z zabawą lub blefem, tutaj używamy jego sportowego znaczenia. Gra Społeczna to umiejętność skutecznego poruszania się w skomplikowanym, pełnym niuansów świecie społecznych dynamik i reguł.

Nasze mózgi wyewoluowały jako wyjątkowo wyczulone „odbiorniki społeczne”. Jesteśmy biologicznie uwarunkowani do zwracania szczególnej uwagi na komunikowany przez innych status, zachodzące w grupie interakcje i pojawiające się sygnały niewerbalne. Mamy genetyczny imperatyw interpretowania emocji i intencji otaczających nas osób oraz głębokiego angażowania się w narrację. Wykorzystajmy to naturalne oprogramowanie, żeby przenieść nasze zdolności społeczne na najwyższe możliwe poziomy. Nadszedł czas obalić romantyczny mit charyzmy i zrozumieć prawdziwe mechanizmy rządzące komunikacją.

OPIS SZKOLENIA

Uczestnicy opanują system gry społecznej, który otworzy przed nimi świat realnie skutecznej komunikacji. Przede wszystkim zrozumieją złożone dynamiki zachowań statusowych, dzięki którym zaczną błyskawicznie budować wiarygodny autorytet, asertywnie bronić swoich granic i zręcznie rozwiązywać konflikty. Pozwoli im to z łatwością rozgrywać nawet najbardziej wymagające sytuacje społeczne. Ponadto rozwiną umiejętność używania ram komunikacyjnych, umożliwiających precyzyjne zarządzanie prowadzonymi interakcjami

Techniki improwizacji uwolnią dostęp do nadzwyczajnej błyskotliwości i kreatywności, gwarantując szybkość reakcji w każdych okolicznościach, czyniąc konwersacje ciekawszymi i bardziej angażującymi. Narzędzia narracyjne natomiast, przysłużą się pochwyceniu i utrzymaniu uwagi słuchaczy oraz zwiększą wpływ na ich przekonania, uczucia i działania. To wszystko doprawione metodami budowania głębokiego kontaktu, opartego na zaufaniu i chęci współpracy, a także na zasadach pewnej i spójnej komunikacji niewerbalnej.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

 • Dla menadżerów, chcących efektywniej zarządzać zespołami, pewnie przeprowadzać je przez wyzwania oraz umiejętnie rozwiązywać konflikty, utrzymując stabilną pozycję lidera.

 • Dla pracowników HR-ów, pragnących zręcznie odnajdywać się w złożonym świecie hierarchii firmowych i gier biurowych, klarownie komunikując swoje potrzeby i skutecznie realizując swoje cele.

 • Dla osób, potrzebujących prowadzić spotkania skutecznie wpływające na perspektywę klientów, inwestorów i decydentów, realnie motywujące ich do podjęcia akcji.

 • Dla negocjatorów i handlowców, pracujących pod presją, którzy muszą rozgrywać trudne dynamiki statusowe i radzić sobie z zaskakującymi sytuacjami komunikacyjnymi.

 • Dla pracowników analitycznych i technicznych, potrzebujących podnieść skuteczność swojej komunikacji, by zrozumiale przedstawiać swoje idee i zwiększyć swój wpływ na innych.

 • Dla osób zajmujących się budowaniem relacji biznesowych i obsługą klienta, którzy chcą nawiązywać jakościowy kontakt, tworząc atmosferę zaufania, zrozumienia i współpracy.

 • Dla trenerów, którzy pragną momentalnie budować wiarygodny autorytet i jakościowy kontakt z uczestnikami, skutecznie zarządzać interakcją i rozgrywać dynamiki grupowe.

 • Dla WSZYSTKICH, którzy chcą przenieść swoje zdolności społeczne na wyższy poziom: błyskawicznie budować status, umiejętnie angażować rozmówców i opowiadać przekonujące historie.

NAJWAŻNIEJSZE METODOLOGIE

ZACHOWANIA STATUSOWE – dynamiki hierarchicznych zachowań obecnych w praktycznie każdej ludzkiej interakcji. Ich znajomość pozwala asertywnie trzymać granice, błyskawicznie budować autorytet i zręcznie rozwiązywać konflikty.

DYNAMIKI GRUPOWE – dziedzina psychologii społecznej, badająca mechanizmy interakcji międzyludzkich zachodzące w grupach. Wyposaża nas w kompletny zestaw narzędzi zarządzania procesami grupowymi i rozgrywania trudnych sytuacji społecznych.

NEORETORYKA – połączenie starożytnej sztuki przemawiania, przekonywania i prowadzenia dyskusji, ze współczesnymi badaniami wpływu języka na mózg i umysł. Zapewnia nam perswazyjną pracę słowem.

RAMY KOMUNIKACYJNE – sztuka nadawania znaczenia sytuacjom społecznym, stanowiąca jedno z najskuteczniejszych narzędzi konwersacyjnych. Umiejętność wykorzystywania gry ramowej umożliwia skuteczne zarządzanie interakcjami i utrzymywanie silnej pozycji komunikacyjnej.

PRAKTYCZNA IMPROWIZACJA – rewolucyjny system sceniczny, pierwotnie przeznaczony do treningu profesjonalnych aktorów. Wyposaża nas w szeroki repertuar ćwiczeń, uwalniających nadzwyczajną płynność i błyskotliwość, pozwalających kreatywnie reagować w każdej sytuacji.

FUNKCJONALNY STORYTELLING – antyczna sztuka budowania i opowiadania historii, poparta rzetelnymi badaniami współczesnej nauki. Jedno z najskuteczniejszych narzędzi komunikacyjnych, pozwalające chwytać uwagę słuchaczy, budować z nimi kontakt i motywować ich do działania.

RAPPORT KOMUNIKACYJNY – sztuka nawiązywania relacji i budowania jakościowego kontaktu z innymi. Rapport aktywuje tzw. włącznik familiarności, prowadzący do stworzenia bezpieczeństwa i komfortu, pogłębienia zaufania i generalnego zwiększenia zrozumienia oraz współpracy.

KOD HUMORU – metoda strategicznego budowania i opowiadania zabawnych narracji oraz skutecznego wykorzystywania różnych form humoru w komunikacji. Pozwala angażować i utrzymywać uwagę słuchaczy, płynnie pogłębiać relację i błyskawicznie rozwiązywać konflikty.

KOMUNIKACJA NIEWERBALNA – dziedzina zajmująca się odczytywaniem i trenowaniem sygnałów niewerbalnych, takich jak mowa ciała, emisja głosu, kontakt wzrokowy czy mikro-ekspresje twarzy, stanowiących kluczowy element każdej skutecznej komunikacji.

NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA

System Zaawansowanej Gry Społecznej jest zaprojektowany w oparciu o rewolucyjny model SENOIIT, jego celem jest realny rozwój następujących kompetencji:

S = STAN

Jak aktywować zasobne stany flow podczas komunikacji? Jak uwolnić nadzwyczajną błyskotliwość, kreatywność i płynność? Jak skutecznie zarządzać stresem statusowym i optymalnie działać pod dużą presją społeczną? Jak utrzymywać wysokie poziomy energii przez całe spotkanie?

E = EKSPRESJA

Jak uwolnić swoją naturalną charyzmę? Jak skutecznie wykorzystywać odpowiednią mowę ciała, mimikę twarzy i emisję głosu? Jak skutecznie pracować przestrzenią? Jak angażować, wpływać i przyciągać personalnym magnetyzmem?

N = NARRACJA

Jak prowadzić angażującą narrację? Jak dobierać funkcjonalne anegdoty? Jak budować i opowiadać perswazyjne historie? Jak skutecznie wpływać na przekonania, emocje i działania słuchaczy? Jak stymulować wyzwalanie dopaminy, oksytocyny i endorfin?

O = OBRAZ

Jak projektować i wykorzystywać klarowne, perswazyjne pomoce wizualne? Jak za pomocą myślenia wizualnego wzbudzać ciekawość, wyjaśniać złożone idee i inspirować do podjęcia akcji?

I = INTERAKCJA

Jak wykorzystywać techniki zachowań statusowych i teatru improwizowanego w praktyce? Jak prowadzić dynamiczne interakcje? Jak błyskawicznie budować autorytet, jednocześnie nawiązując jakościowy kontakt? Jak kreatywnie radzić sobie z zaskakującymi sytuacjami społecznymi?

I = INŻYNIERIA

Jak przygotowywać kluczowe spotkania? Jak budować skuteczne komunikaty? Jak określić najważniejszą ideę i strategiczny cel ważnej interakcji? Jak dobrać odpowiednią narrację i efektywne narzędzia retoryczne?

T= TRENING

Jak przygotować się fizycznie i mentalnie do najważniejszych spotkań, egzaminów i negocjacji? Jak ćwiczyć kluczowe kompetencje społeczne? Jak powtarzać zbudowane komunikaty? Jak skutecznie analizować przeprowadzone interakcje i wyciągać praktyczne wnioski?

NAJWAŻNIEJSZE APLIKACJE

 • spotkania merytoryczne

 • budowanie relacji biznesowych

 • negocjacje biznesowe

 • pitch biznesowy

 • sprzedaż

 • prowadzenie szkoleń i treningów

 • zarządzanie zespołem

 • funkcjonowanie w zespole

 • wymagające sytuacje społeczne

 • obsługa klientów

 • wywiady w mediach

 • rozmowy feedbackowe

 • rozwiązywanie konfliktów

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI

 • Zwiększenie społecznej pewności siebie.

 • Odblokowanie dostępu do zasobów w sytuacjach społecznej presji.

 • Ujarzmienie stresu statusowego przed ważnymi interakcjami.

 • Błyskawiczne budowanie wiarygodnego autorytetu.

 • Płynne nawiązywanie naturalnego kontaktu i budowanie jakościowej relacji.

 • Prowadzenie dynamicznych, angażujących interakcji.

 • Zasobne radzenie sobie z najbardziej zaskakującymi sytuacjami społecznymi.

 • Uwolnienie naturalnej wewnętrznej charyzmy.

 • Rozwinięcie ekspresji emocjonalnej i zdolności opowiadania wciągających historii.

 • Nadzwyczajna płynność komunikacyjna, swobodne wykorzystywanie humoru w komunikacji.

 • Umiejętne wpływanie na myśli i uczucia innych, skuteczne motywowanie do działania.

 • Efektywne angażowanie i utrzymywanie uwagi słuchaczy.

 • Zdecydowane prowadzenie grupy lub zespołu.

 • Zręczne unikanie lub rozwiązywanie konfliktów.

 • Asertywne utrzymywanie granic osobistych i realizowanie potrzeb komunikacyjnych.

 • Znaczna poprawa jakości funkcjonowania w zespołach i odnajdywania się w zróżnicowanych środowiskach społecznych.

JEŻELI INTERESUJE CIĘ PRZEPROWADZENIE SZKOLENIA Z GRY SPOŁECZNEJ DLA TWOJEJ FIRMY, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI KORZYSTAJĄC Z PONIŻSZEGO FORMULARZA!

FORMULARZ KONTAKTOWY

Napisz do nas! Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24 godzin.

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj Się
 • 15.09. – 16.09.2012 – 2 dni, 48 h które zmieniły moje życie. Idąc na szkolenie miałem swoje przekonanie, czego mogę dowiedzieć się na tym wydarzeniu. Jak to zwykle bywa, rzeczywistość zweryfikowała moje poglądy. Podczas gdy mógłbym się rozpisywać się na temat wielu umiejętności, które posiadłem np. sposobu integracji osobowości (ćwiczenia z dialogiem ze swoją imprezową wersją nie zapomnę do końca życia), podkreślę to, co...

  Czytaj więcej >> - PAWEŁ KASSYK, WARSZAWA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Bardzo podobały mi się Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała. Byłam na wielu szkoleniach i treningach, jednakże to wydarzenie zdecydowanie wybija się na tle innych. To co było super to min. fajna struktura szkolenia – wstęp z dużą podstawą teoretyczną, popartą wnioskami z badań naukowych, świetnie dobrane ćwiczenia, krótkie i na temat. Na uwagę zasługują również duża energia, entuzjazm i pasja prowadzącego! Widać, że Rafał...

  Czytaj więcej >> - AGATA I., WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała zaopatrzyły mnie w jedne z najlepszych narzędzi zmiany osobistej jakie otrzymałem w życiu. Już kilka dni po warsztatach czuję jak coraz bardziej wybudzam się z iluzorycznych myśli i przekonań i żyję w świecie, a nie w swojej głowie. Poprawiła mi się jakość komunikacji z własnym ciałem. Wysłuchując jego potrzeb odblokowałem zastygłe emocje, które miały wpływ na stan mojego zdrowia....

  Czytaj więcej >> - MICHAŁ JANKOWSKI, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Uświadomiłam sobie, że wszelkie „definicje mnie” to tylko przekonania i całkowicie ode mnie zależy, czy pozwolę sobie w nie wierzyć – było zupełnie rewolucyjne, chociaż z pozoru takie proste. W rezultacie wszystkich odbytych procesów ubiegły tydzień przeżyłam w całkowicie innej jakości, niż dotąd. Praca, która już kojarzyła mi się jednoznacznie z wielką ilością stresu, okazała się nagle miejscem pełnym przestrzeni i możliwości – w...

  Czytaj więcej >> - MATYLDA KRASOCZKO, WARSZAWA - "INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY"
 • Z trenerami Altersense, czyli Kubą i Rafałem miałem przyjemność obcować na Wyprawie Odrodzenia Męskości. Ponieważ z praktykami rozwoju osobistego miałem do czynienia pierwszy raz w życiu, zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Po tematyce zajęć, które miały znaleźć się na WOM, obiecywałem sobie wiele i się nie zawiodłem. Przygotowany przez obu trenerów program, przeplatająca się teoria z praktyką, oraz możliwość aktywnego uczestniczenia w ćwiczeniach,...

  Czytaj więcej >> - SEBASTIAN KOSOBUDZKI, SOSNOWIEC - "WYPRAWA ODRODZENIA MĘSKOŚCI"
 • Coaching z Rafałem jest dla mnie za każdym razem nowym doświadczeniem. Czasem bywa zabawny tj. coaching prowokatywny – polecam ta formę  (można się uśmiać jak na dobrej komedii a nawet bardziej bo na własnej) oferującą  nabranie dystansu do tworzonych przez umysł historii. Wykorzystując inne formy coachingu Rafał potrafił poprowadzić mnie do moich corestories i wykorzystując odpowiednie narzędzia skutecznie te historie kwestionowaliśmy. Rafał dysponuje świetnymi...

  Czytaj więcej >> - RAFAŁ KRĘŻOŁEK, WARSZAWA - „INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY”
 • Polecam warsztaty Rafała wszystkim, którzy są przygotowani na pozytywne zmiany w swoim życiu. Zajęcia mocno wciągają, dają takiego powera żeby na serio pozmieniać swoje życie na lepsze, skoro to takie proste:) W ciągu paru godzin poznałam i przećwiczyliśmy razem sporo ciekawych metod medytacyjnych, z których korzystam sama w domu i przynoszą rewelacyjne efekty:) Rafał jako prowadzący sprawdza się świetnie – wyczuwa energię grupy i...

  Czytaj więcej >> - KATARZYNA SKOWRON, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Z Rafałem miałam okazję pracować kilka godzin. Dzięki niemu poznałam świetne ćwiczenia i techniki dotyczące zmiany przekonań, zarządzania emocjami, wytyczania celów czy też wprowadzania harmonii do relacji partnerskich. Zaskoczyło mnie jak wiele jest rzeczy, które na pozór mogą się wydawać oczywiste a jednak ich na co dzień nie dostrzegamy. I tutaj właśnie pomoc Rafała jest nieoceniona. Byłam zdumiona jego wiedzą i tym z jaką...

  Czytaj więcej >> - PAULINA KEMPSKA, GDYNIA - COACHING INDYWIDUALNY
 • Szkolenie super !!! Świetna grupa szkoleniowa, przekazali mi niesamowitą wiedzę, którą wykorzystam. Było to dla mnie pierwsze szkolenie tego typu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Fajni ludzie i bardzo przyjazna atmosfera, co dostarcza dużo pozytywnej energii !!! Zyskałam motywację i wiarę, że można żyć inaczej ze sobą i innymi ludźmi. Trenerzy pokazali jak można pracować nad sobą, poprzez przykłady i ćwiczenia, które zawierały dużo...

  Czytaj więcej >> - SYLWIA SAJDYCH, REDA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Urodzony coach. Ma talent to błyskawicznego otwierania umysłu i zmiany perspektywy. Umożliwia i wspiera rozumienie siebie. Niesamowicie spójny, uważny, elastyczny. Dostosowuje się do każdych warunków. Posiada niebywałą umiejętność dobierania efektywnych metod pracy do charakteru, światopoglądu i osobowości danej osoby. To było pierwsze szkolenie NTS z Rafałem w roli trenera, ale już teraz wiem, że nie ostatnie. Spędziłam z nim jedynie dwa dni, a wyszłam...

  Czytaj więcej >> - JUSTYNA BARTNIK, LUBLIN - „NADZYWCZAJNY TALENT SPOŁECZNY”

Najbliższe szkolenia

Przejdź do katalogu szkoleń>>