Szkolenie Kastomizowane

kastomizacjaSzkolenie całościowo zaprojektowane w odpowiedzi na bardzo specyficzną potrzebę klienta. Ponieważ nasze systemy zostały zbudowane modułowo, można je elastycznie reorganizować i łączyć, by tworzyć nowe, precyzyjnie skuteczne rozwiązania.

Przykładem będą następujące szkolenia skastomizowane:

ANALITYCY – system przeznaczony dla analityków, prezentujących wyniki swoich obliczeń. Skoncentrowany przede wszystkim na zasadach projektowania klarownych wizualizacji danych, narzędziach ubierania suchych liczb i faktów w angażującą narrację oraz technikach rozgrywania dynamik statusowych z ekstrawertycznymi uczestnikami, przeszkadzającymi w wystąpieniu.

PRAWNICY – system przeznaczony dla prawników, biorących udział w wymagających negocjacjach i występujących na sali sądowej. Skupiony na treningu statusów i improwizacji, umożliwiającym rozgrywanie najtrudniejszych sytuacji komunikacyjnych, metodach optymalnego działania pod dużą presją oraz technikach funkcjonalnego storytellingu, pozwalającego skutecznie wpływać na postawy i przekonania słuchaczy.

TRENERZY – system przeznaczony dla trenerów, szkolących zróżnicowane grupy. Obejmuje metody błyskawicznego budowania autorytetu, momentalnego nawiązywania kontaktu, prowadzenia dynamicznej interakcji z uczestnikami i zarządzania procesami grupowymi oraz prowadzenia strategicznej narracji, która utrzymuje uwagę, uczy i motywuje do działania.

START UP’Y – system przeznaczony dla przedsiębiorców, próbujących pozyskać inwestora. Zbudowany w oparciu o metodologię projektowania krótkich, precyzyjnie skutecznych wystąpień, których celem jest natychmiastowe uchwycenie uwagi i wzbudzenie zainteresowania prezentowanym rozwiązaniem. Wykorzystuje w tym celu narzędzia retoryki, dynamik społecznych i funkcjonalnej narracji.

Systemy kastomizowane są projektowane w oparciu o model SENOIIT, ich celem może być więc realny rozwój następujących kompetencji:

S = STAN

Jak aktywować zasobne stany flow podczas komunikacji? Jak uwolnić nadzwyczajną błyskotliwość, kreatywność i płynność? Jak skutecznie zarządzać stresem scenicznym i optymalnie działać pod dużą presją społeczną? Jak utrzymywać wysokie poziomy energii przez całe wystąpienie?

E = EKSPRESJA

Jak uwolnić swoją naturalną charyzmę? Jak skutecznie wykorzystywać odpowiednią mowę ciała, mimikę twarzy i emisję głosu? Jak skutecznie pracować przestrzenią? Jak angażować, wpływać i przyciągać personalnym magnetyzmem?

N = NARRACJA

Jak prowadzić wystąpienia oparte o narrację? Jak korzystać z funkcjonalnego storytellingu? Jak budować i opowiadać perswazyjne historie? Jak skutecznie wpływać na przekonania, emocje i działania słuchaczy? Jak stymulować wyzwolenie dopaminy, oksytocyny i endorfin?

O = OBRAZ

Jak projektować i wykorzystywać klarowne, perswazyjne pomoce wizualne? Jak budować prezentacje multimedialne, notatki graficzne i flipcharty poparte badaniami neuronauki? Jak obrazem wzbudzać ciekawość, wyjaśniać złożone idee i inspirować do podjęcia akcji?

I = INTERAKCJA

Jak wykorzystywać techniki zachowań statusowych, dynamik grupowych i teatru improwizowanego w praktyce? Jak prowadzić dynamiczne interakcje? Jak błyskawicznie budować autorytet, jednocześnie nawiązując jakościowy kontakt? Jak kreatywnie radzić sobie z nawet najbardziej zaskakującymi sytuacjami społecznymi?

I = INŻYNIERIA

Jak projektować skuteczne wystąpienia? Jak zbudować przemówienie od zera? Jak określić najważniejszą ideę i strategiczny cel? Jak rozplanować strukturę? Jak mapować treść i interakcję? Jak dobrać odpowiednią narrację i efektywne narzędzia retoryczne?

T= TRENING

Jak trenować swoje wystąpienia? Jak przygotowywać się fizycznie i mentalnie do najważniejszych prezentacji, spotkań, negocjacji? Jak ćwiczyć kluczowe kompetencje sceniczne i społeczne? Jak powtarzać przygotowany materiał? Jak skutecznie analizować i udoskonalać nagrane przemówienia?

Projektując systemy skastomizowane, wykorzystujemy przede wszystkim następujące metodologie:

SYSTEMY ORATORSKIE – klasyczne metody budowania, trenowania i prowadzenia wystąpień publicznych. Oferują nam niezbędne podstawy angażującego przemawiania do grupy słuchaczy.

SYSTEMY AKTORSKIE – klasyczne metody pracy scenicznej. Wyposażają nas w skuteczne narzędzia autentycznej ekspresji emocji min. poprzez mowę ciała, emisję głosu czy pracę przestrzenią.

NEORETORYKA – połączenie starożytnej sztuki przemawiania, przekonywania i prowadzenia dyskusji, ze współczesnymi badaniami wpływu języka na mózg i umysł. Zapewnia nam perswazyjną pracę słowem.

TEATR IMPROWIZOWANY – rewolucyjny system sceniczny, pierwotnie przeznaczony do treningu profesjonalnych aktorów. Uzbraja nas w szeroki repertuar ćwiczeń, pozwalających kreatywnie reagować w każdej sytuacji.

KOMEDIA SCENICZNA – system projektowania, udoskonalania oraz umiejętnego opowiadania zabawnych, wywołujących śmiech narracji. Pokazuje nam jak kontrolować grupę i skutecznie korzystać z humoru.

POEZJA SCENICZNA – system ekspresyjnego przekazywania precyzyjnie zbudowanych fragmentów tekstu, posiadający zaskakujące zastosowanie biznesowe. Umożliwia nam na wykorzystywanie pełnej mocy słowa.

IMPROWIZACJA POETYCKA – system improwizowanej poezji scenicznej, z zaskakującymi zasobami komunikacyjnymi. Pozwala uzyskać ogromną kreatywność lingwistyczną i nadzwyczajną płynność wypowiedzi.

NARRACYJNE GRY FABULARNE – forma rozrywki polegająca na tworzeniu wyimaginowanych światów i odgrywaniu ról. Zapewnia skuteczne narzędzia prowadzenia angażującej narracji i kontrolowania grupy.

STORYTELLING – antyczna sztuka budowania i opowiadania historii. Najskuteczniejsze narzędzie komunikacyjne, pozwalające chwytać uwagę słuchaczy, budować z nimi kontakt i motywować ich do podjęcia działania.

KOMUNIKACJA NIEWERBALNA – dziedzina komunikacji zajmująca się odczytywaniem i trenowaniem sygnałów niewerbalnych, takich jak mowa ciała, emisja głosu, kontakt wzrokowy czy mikro-ekspresje twarzy.

STANY FLOW – optymalne stany umysłu, w których czujemy się świetnie i jesteśmy maksymalnie wydajni. Najbardziej zasobne stany umysłu w kontekście komunikacji, gwarantujące nadzwyczajną bystrość umysłu.

ZARZĄDZANIE PRESJĄ – system optymalnego działania pod dużą presją, gdy stawka jest wysoka, rezultat niepewny, a my narażamy się na ocenę. Obejmuje min. pracę z oddechem i uwagą oraz trening mentalny.

PREZENTACJE WIZUALNE – system projektowania skutecznych, tzn. klarownych, perswazyjnych, utrzymujących uwagę prezentacji wizualnych, w oparciu o najnowsze badania psychologii poznawczej i neuronauki.

ZACHOWANIA STATUSOWE – dominujące/uległe zachowania, stanowiące fundament każdej ludzkiej interakcji. Pozwalają asertywnie trzymać granice, błyskawicznie budować autorytet i zręcznie rozwiązywać konflikty.

DYNAMIKI GRUPOWE – dziedzina psychologii społecznej, badająca mechanizmy interakcji międzyludzkich zachodzące w grupach. Wyposaża nas w kompletny zestaw narzędzi zarządzania procesami grupowymi.

JEŻELI INTERESUJE CIĘ PRZEPROWADZENIE SZKOLENIA Z ZAAWANSOWANEJ KOMUNIKACJI DLA TWOJEJ FIRMY, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI KORZYSTAJĄC Z PONIŻSZEGO FORMULARZA!

[contact-form-7 id="1400" title="formularz systemu"]

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj Się
 • 15.09. – 16.09.2012 – 2 dni, 48 h które zmieniły moje życie. Idąc na szkolenie miałem swoje przekonanie, czego mogę dowiedzieć się na tym wydarzeniu. Jak to zwykle bywa, rzeczywistość zweryfikowała moje poglądy. Podczas gdy mógłbym się rozpisywać się na temat wielu umiejętności, które posiadłem np. sposobu integracji osobowości (ćwiczenia z dialogiem ze swoją imprezową wersją nie zapomnę do końca życia), podkreślę to, co...

  Czytaj więcej >> - PAWEŁ KASSYK, WARSZAWA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Bardzo podobały mi się Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała. Byłam na wielu szkoleniach i treningach, jednakże to wydarzenie zdecydowanie wybija się na tle innych. To co było super to min. fajna struktura szkolenia – wstęp z dużą podstawą teoretyczną, popartą wnioskami z badań naukowych, świetnie dobrane ćwiczenia, krótkie i na temat. Na uwagę zasługują również duża energia, entuzjazm i pasja prowadzącego! Widać, że Rafał...

  Czytaj więcej >> - AGATA I., WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała zaopatrzyły mnie w jedne z najlepszych narzędzi zmiany osobistej jakie otrzymałem w życiu. Już kilka dni po warsztatach czuję jak coraz bardziej wybudzam się z iluzorycznych myśli i przekonań i żyję w świecie, a nie w swojej głowie. Poprawiła mi się jakość komunikacji z własnym ciałem. Wysłuchując jego potrzeb odblokowałem zastygłe emocje, które miały wpływ na stan mojego zdrowia....

  Czytaj więcej >> - MICHAŁ JANKOWSKI, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Uświadomiłam sobie, że wszelkie „definicje mnie” to tylko przekonania i całkowicie ode mnie zależy, czy pozwolę sobie w nie wierzyć – było zupełnie rewolucyjne, chociaż z pozoru takie proste. W rezultacie wszystkich odbytych procesów ubiegły tydzień przeżyłam w całkowicie innej jakości, niż dotąd. Praca, która już kojarzyła mi się jednoznacznie z wielką ilością stresu, okazała się nagle miejscem pełnym przestrzeni i możliwości – w...

  Czytaj więcej >> - MATYLDA KRASOCZKO, WARSZAWA - "INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY"
 • Z trenerami Altersense, czyli Kubą i Rafałem miałem przyjemność obcować na Wyprawie Odrodzenia Męskości. Ponieważ z praktykami rozwoju osobistego miałem do czynienia pierwszy raz w życiu, zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Po tematyce zajęć, które miały znaleźć się na WOM, obiecywałem sobie wiele i się nie zawiodłem. Przygotowany przez obu trenerów program, przeplatająca się teoria z praktyką, oraz możliwość aktywnego uczestniczenia w ćwiczeniach,...

  Czytaj więcej >> - SEBASTIAN KOSOBUDZKI, SOSNOWIEC - "WYPRAWA ODRODZENIA MĘSKOŚCI"
 • Coaching z Rafałem jest dla mnie za każdym razem nowym doświadczeniem. Czasem bywa zabawny tj. coaching prowokatywny – polecam ta formę  (można się uśmiać jak na dobrej komedii a nawet bardziej bo na własnej) oferującą  nabranie dystansu do tworzonych przez umysł historii. Wykorzystując inne formy coachingu Rafał potrafił poprowadzić mnie do moich corestories i wykorzystując odpowiednie narzędzia skutecznie te historie kwestionowaliśmy. Rafał dysponuje świetnymi...

  Czytaj więcej >> - RAFAŁ KRĘŻOŁEK, WARSZAWA - „INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY”
 • Polecam warsztaty Rafała wszystkim, którzy są przygotowani na pozytywne zmiany w swoim życiu. Zajęcia mocno wciągają, dają takiego powera żeby na serio pozmieniać swoje życie na lepsze, skoro to takie proste:) W ciągu paru godzin poznałam i przećwiczyliśmy razem sporo ciekawych metod medytacyjnych, z których korzystam sama w domu i przynoszą rewelacyjne efekty:) Rafał jako prowadzący sprawdza się świetnie – wyczuwa energię grupy i...

  Czytaj więcej >> - KATARZYNA SKOWRON, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Z Rafałem miałam okazję pracować kilka godzin. Dzięki niemu poznałam świetne ćwiczenia i techniki dotyczące zmiany przekonań, zarządzania emocjami, wytyczania celów czy też wprowadzania harmonii do relacji partnerskich. Zaskoczyło mnie jak wiele jest rzeczy, które na pozór mogą się wydawać oczywiste a jednak ich na co dzień nie dostrzegamy. I tutaj właśnie pomoc Rafała jest nieoceniona. Byłam zdumiona jego wiedzą i tym z jaką...

  Czytaj więcej >> - PAULINA KEMPSKA, GDYNIA - COACHING INDYWIDUALNY
 • Szkolenie super !!! Świetna grupa szkoleniowa, przekazali mi niesamowitą wiedzę, którą wykorzystam. Było to dla mnie pierwsze szkolenie tego typu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Fajni ludzie i bardzo przyjazna atmosfera, co dostarcza dużo pozytywnej energii !!! Zyskałam motywację i wiarę, że można żyć inaczej ze sobą i innymi ludźmi. Trenerzy pokazali jak można pracować nad sobą, poprzez przykłady i ćwiczenia, które zawierały dużo...

  Czytaj więcej >> - SYLWIA SAJDYCH, REDA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Urodzony coach. Ma talent to błyskawicznego otwierania umysłu i zmiany perspektywy. Umożliwia i wspiera rozumienie siebie. Niesamowicie spójny, uważny, elastyczny. Dostosowuje się do każdych warunków. Posiada niebywałą umiejętność dobierania efektywnych metod pracy do charakteru, światopoglądu i osobowości danej osoby. To było pierwsze szkolenie NTS z Rafałem w roli trenera, ale już teraz wiem, że nie ostatnie. Spędziłam z nim jedynie dwa dni, a wyszłam...

  Czytaj więcej >> - JUSTYNA BARTNIK, LUBLIN - „NADZYWCZAJNY TALENT SPOŁECZNY”

Najbliższe szkolenia

Przejdź do katalogu szkoleń>>