Kod Flow

Większość z nas ogranicza się do zaledwie wycinka swojego pełnego potencjału. Korzystamy z tak małego zakresu dostępnych wewnętrznych zasobów jak człowiek, który mając do dyspozycji całe ciało, używa wyłącznie kciuka.

William James

Pragniesz życia pełnego pasji i zaangażowania?

Marzysz o osiągnięciu mistrzostwa? Tworzeniu projektów, pisaniu książek, nagrywaniu muzyki?

Chcesz stać się 5-krotnie wydajniejszy, uczyć się 2x szybciej i 7-krotnie bardziej kreatywnie rozwiązywać problemy?

Czy odważysz się wyzwolić swój maksymalny potencjał??

Flow jest kluczem do „WIĘCEJ/LEPIEJ/SZYBCIEJ”, którego poszukujemy. Kluczem do transformacji w NAJLEPSZĄ WERSJĘ SIEBIE.

kod flow 1

 

CZYM JEST FLOW?

Flow jest określane przez badaczy optymalnym stanem świadomości. Stanem, w którym czujesz się rewelacyjnie i jesteś maksymalnie wydajny. Jeżeli kiedykolwiek straciłeś poczucie czasu podczas całonocnej konwersacji, zaangażowałeś w projekt do tego stopnia, że zapomniałeś o głodzie i zmęczeniu, albo zanurzyłeś w tańcu tak głęboko, że cały świat przestał istnieć – miałeś okazję zasmakować stanu flow.

Firma McKinsey na podstawie 10-letnich badań stwierdziła, że pracownicy we flow są 500% bardziej produktywni, eksperymenty DARPA pokazują, że snajperzy osiągają poziom ekspercki 200% szybciej, kolejne doświadczenia naukowe wykazują ponadto 7-krotny wzrost kreatywności. Według psychologii pozytywnej najszczęśliwsi ludzie na świecie to Ci doświadczający najwięcej flow. Dostęp do tego stanu stoi za większością przełomowych odkryć w dziedzinie nauki, za mistrzowskimi osiągnięciami sportowymi, epickimi dziełami literackimi i utworami muzycznymi.

 CO MOŻESZ OSIĄGNĄĆ DZIĘKI FLOW?

 • potężna koncentracja
 • ogromna wydajność
 • szybka i skuteczna nauka
 • niesamowita kreatywność
 • rozwój myślenia lateralnego (outside the box)
 • głębokie zaangażowanie w wykonywane czynności
 • bardzo silne poczucie wewnętrznej motywacji
 • przyspieszone rozwój umiejętności
 • głębokie poczucie satysfakcji i spełnienia
 • doświadczenie wyższych stanów świadomości
 • dostęp do maksymalnych wewnętrznych zasobów
 • mistrzowskie zdolności komunikacyjne

kod flow 2

CZYM JEST FLOWHACKING?

Flowhacking jest metodą świadomego zarządzania stanami flow. To rewolucyjne podejście umożliwiające zmaksymalizowanie ilości i jakości doświadczanego przez Ciebie flow. Niezależnie od tego czy pracujesz jako sprzedawca, analityk, trener czy tańczysz, tworzysz muzykę i piszesz książki. Flow diametralnie odmieni Twoje życie, przenosząc wszystko czym się zajmujesz na nieosiągalne wcześniej poziomy.

15 lat intensywnych badań, opartych na potencjale współczesnej neuronauki, psychologii eksperymentalnej i psychologii osiągnięć, otworzyło drzwi do nadzwyczajnego potencjału. Badacze odkryli bezpośrednie wyzwalacze flow: struktury psychiczne, warunki środowiskowe i czynniki społeczne odpowiedzialne za aktywację stanu. Dzięki temu zbudowanie konkretnych, działających strategii korzystania z optymalnych stanów umysłu stało się możliwe.

Na warsztacie Kod Flow poznasz i zrozumiesz wszystkie włączniki stanu, dowiesz się jak wypełnić nimi swój każdy dzień, opanujesz ćwiczenia medytacyjne, ruchowe i improwizacyjne ułatwiające dostęp do flow, a co najważniejsze, zbudujesz swój własny Flow System, bazujący na Twoich indywidualnych potrzebach, wyzwaniach i stylu życia.

CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA WARSZTACIE?

 • dowiesz się jak działa stan flow
 • poznasz twardą naukę stojącą za potencjałem flow
 • opanujesz psychologiczne włączniki flow
 • opanujesz środowiskowe włączniki flow
 • opanujesz społeczne włączniki flow
 • opanujesz kreatywny włącznik flow
 • poznasz technologię Flow Hacking
 • nauczysz się wykorzystywać włączniki flow w swoich aktywnościach
 • nauczysz się technik medytacyjnych ułatwiających dostęp do flow
 • nauczysz się technik improv ułatwiających dostęp do flow
 • nauczysz się technik pracy z ciałem i głosem ułatwiających dostęp do flow
 • poznasz narzędzia rozwijania kreatywności i myślenia lateralnego
 • stworzysz własny Flow System, indywidualnie dopasowany do Twoich wyzwań i stylu życia

MODUŁY WARSZTATU KOD FLOW

MODUŁ 1 – JAK DZIAŁA FLOW?

Na pierwszym module dowiesz się czym jest i jak działa flow. Poznasz psychologię i neuronaukę stojące za optymalnymi stanami świadomości, zrozumiesz czym flow różni się od innych stanów umysłu, oraz w jaki sposób może diametralnie odmienić Twoje życie. Moduł ten stanowi merytoryczne wprowadzenie do warsztatu i tworzy teoretyczne fundamenty dalszej pracy. Kładziemy tutaj nacisk na dokładne wyjaśnienie możliwości jakie są związane z zarządzaniem stanami flow w kontekście: wydajności, kreatywności, zdolności społecznych i koncentracji.

MODUŁ 2 – WŁĄCZNIKI PSYCHOLOGICZNE I ŚRODOWISKOWE

Podczas drugiego modułu będziesz studiował psychologiczne i środowiskowe uwarunkowania stanu flow. Zrozumiesz głęboko ich dynamikę, a także nauczysz się je integrować ze sposobem wykonywania zadań i otoczeniem pracy. Zbudujesz nawyki mentalne ułatwiające Ci wejście we flow, a także przygotujesz plan modyfikacji środowiska Twojej nauki i obowiązków by flow stało się dla umysłu koniecznością. Doświadczysz również intensywnych i ciekawych ćwiczeń, dzięki którym dostęp do stanu stanie się łatwy i przyjemny.

MODUŁ 3 – WŁĄCZNIKI SPOŁECZNE

Podczas trzeciego modułu będziesz studiował społeczne uwarunkowania stanu flow. Zrozumiesz głęboko ich dynamikę, a także nauczysz się je integrować ze sposobem wykonywania zadań i otoczeniem pracy. Zbudujesz nawyki komunikacyjne ułatwiające Ci wejście we flow a także przygotujesz plan modyfikacji swojego ekosystemu relacji tak by flow stało się dla umysłu koniecznością. Doświadczysz również intensywnych i ciekawych ćwiczeń, dzięki którym dostęp do stanu stanie się łatwy i przyjemny.

MODUŁ 4 – WŁĄCZNIK KREATYWNY

Podczas czwartego modułu będziesz studiował kreatywne uwarunkowania stanu flow. Zrozumiesz głęboko ich dynamikę, a także nauczysz się je integrować ze sposobem wykonywania zadań i otoczeniem pracy. Zbudujesz odpowiednie nawyki mentalne i znacznie rozwiniesz swoją kreatywność oraz zdolność myślenia lateralnego, dzięki skutecznym i angażującym technikom przygotowanym przez najlepszych trenerów kreatywnego rozwiązywania problemów na świecie. Nauczysz się przygotowywać swój warsztat pracy tak by flow stało się dla umysłu koniecznością. Doświadczysz również intensywnych i ciekawych ćwiczeń artystycznych, dzięki którym dostęp do stanu stanie się łatwy i przyjemny.

kod flow 3

MODUŁ 5 – FLOW HACKING

Drugi dzień warsztatu rozpoczniemy od zintegrowania wiedzy zdobytej dnia pierwszego. Poznasz prawdziwą sztukę flowhackingu, dokładnie zrozumiesz w jaki sposób psychologiczne, środowiskowe, społeczne i kreatywne włączniki uzupełniają i wspierają się wzajemnie. Opanujesz także skuteczne flow tricki, których zastosowanie znacznie pogłębi jakość i długość doświadczanych przez Ciebie stanów flow. Tutaj również będziesz studiował jedną z najważniejszych dynamik związanych z flowhackingiem a mianowicie Cykl Flow i zaczniesz świadomie z niej korzystać w kontekście nauki, treningu, pracy oraz procesu twórczego.

MODUŁ 6 – ĆWICZENIA MEDYTACYJNE

Moduł szósty jest modułem czysto warsztatowym. Będziesz na nim trenował najbardziej skuteczne techniki pochodzące z różnych systemów medytacyjnych oraz jogi, które pogłębią Twoje zdolności doświadczania flow oraz ustabilizują dostęp do tego stanu. Opanujesz umiejętność świadomego zarządzania uwagą i utrzymywania silnej koncentracji. Nauczysz się techniki otwartej świadomości, dzięki której zamiast wpadać w panikę w sytuacji stresowej, płynnie wejdziesz we flow. Pogłębisz świadomość ciała co umożliwi Ci pozostanie obecnym w teraźniejszości, doświadczysz rozpuszczenia ego, blokującego Twój dostęp do zasobów a narzędzia pracy z oddechem ułatwią Ci regulowanie odczuwanych stanów umysłu.

MODUŁ 7 – ĆWICZENIA IMPROWIZACYJNE

Moduł siódmy jest modułem czysto warsztatowym. Doświadczysz na nim wciągających gier pochodzących z teatru improwizowanego, po brzegi wypełnionych społecznymi włącznikami flow. Nauczysz się akceptować oferty i bezwysiłkowo płynąć z rzeczywistością, zrozumiesz technikę pozytywnej utylizacji, dowiesz się co robić gdy nagle tracisz stan. Przeładujesz umysł intensywnymi ćwiczeniami na uptime, czyli stan podwyższonej koncentracji zewnętrznej oraz poznasz konkretne techniki aktywowania lingwistycznego flow poprzez metody takie jak freestyle rap i word game.

MODUŁ 8 – FLOW SYSTEM

Ostatni moduł warsztatu to praca nad zmianą ekosystemu Twojego życia. Integrując wszystkie otrzymane narzędzia i metody zbudujesz spójny Flow System, dzięki któremu zmaksymalizujesz ilość, jakość i długość doświadczania stanów flow w Twojej rzeczywistości. Zhackujesz najważniejsze zadania tak by wejście w stan było koniecznością dla Twojego umysłu, wypełnisz wolny czas Flow Aktywnościami i Flow Absorpcjami, które sprawiają Ci radość i Cię angażują, aby poprzez neuroplastyczność zaprogramować mózg na korzystanie z flow. Stworzysz środowisko, które będzie wspierało Twój flow rozwój, poprzez odpowiednią ilość bodźców, ciągły progres wyzwań a także błyskawiczną informację zwrotną.

Mistrzostwo, kreatywność i życie pełne pasji stoją przed Tobą otworem.

 

TRENER

Rafał Cupiał, Altersense

profiloweTrener rozwoju i wystąpień publicznych, coach prowokatywny. Koncentruje się na skutecznych metodach rozwijania maksymalnego potencjału, obejmujących trening medytacyjny, zarządzanie emocjami i aktywowanie stanów flow. Specjalizuje się w udoskonalaniu umiejętności społecznych, obejmując zrozumienie dynamiki grup, zachowań statusowych i zaawansowane narzędzia komunikacyjne. W swojej pracy opiera się na technikach potwierdzonych badaniami naukowymi, korzystając w dużej mierze z odkryć współczesnej neuronauki, psychologii poznawczej oraz psychologii społecznej.

 

UCZESTNICY NASZYCH SZKOLEŃ

Polecam warsztaty Rafała wszystkim, którzy są przygotowani na pozytywne zmiany w swoim życiu. Zajęcia mocno wciągają, dają takiego powera żeby na serio pozmieniać swoje życie na lepsze, skoro to takie proste:) W ciągu paru godzin poznałam i przećwiczyliśmy razem sporo ciekawych metod medytacyjnych, z których korzystam sama w domu i przynoszą rewelacyjne efekty:) Rafał jako prowadzący sprawdza się świetnie – wyczuwa energię grupy i potrafi dostosować przerabiany materiał tak żeby każdy wyciągnął dla siebie jak najwięcej. Zaskoczeniem była dla mnie ogromna wiedza Rafała, który genialnie przygotowany do zajęć dawał radę z każdym pytaniem i wątpliwością. Widać, że to jego pasja, która udzieliła się tez uczestnikom;) Zajęcia prowadzone są w pozytywnej, miłej atmosferze, a pomimo spędzania całego dnia „we własnym sosie” i tak pod koniec jest mało;) Polecam gorąco, bo takiej wiedzy nie zdobędziecie z książek, a przydaje się przez całe życie.

KATARZYNA SKOWRON, WARSZAWA

Urodzony coach. Ma talent to błyskawicznego otwierania umysłu i zmiany perspektywy. Umożliwia i wspiera rozumienie siebie. Niesamowicie spójny, uważny, elastyczny. Dostosowuje się do każdych warunków. Posiada niebywałą umiejętność dobierania efektywnych metod pracy do charakteru, światopoglądu i osobowości danej osoby. To było pierwsze szkolenie z Rafałem w roli trenera, ale już teraz wiem, że nie ostatnie. Spędziłam z nim jedynie dwa dni, a wyszłam ze zmianą w sobie. Co więcej- z taką zmianą, jakiej chciałam i jakiej potrzebowałam.

JUSTYNA BARTNIK, LUBLIN

LOGISTYKA

TERMIN: 11-12 czerwca 2016

CZAS: 10:00-17:00

LIMIT MIEJSC: 10

LOKALIZACJA: Warszawa

TRENER: Rafał Cupiał

INWESTYCJA: 447 PLN (+23% VAT)

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE

Skorzystaj ze znajdującego się na dole strony formularza aby zapisać się na szkolenie KOD FLOW.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze 10 osób, które się zarejestrują, weźmie udział w szkoleniu KOD FLOW i będzie miało możliwość poznania niezwykle skutecznych narzędzi aktywowania optymalnych stanów świadomości.

Kolejne osoby, które zgłoszą chęć wzięcia udziału w szkoleniu, trafiają zgodnie z kolejnością na listę rezerwową. Zostaną automatycznie powiadomione w razie ewentualnego wolnego miejsca.

 

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Odpowiedź otrzymasz zawsze w ciągu 24 godzin.

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj Się
 • 15.09. – 16.09.2012 – 2 dni, 48 h które zmieniły moje życie. Idąc na szkolenie miałem swoje przekonanie, czego mogę dowiedzieć się na tym wydarzeniu. Jak to zwykle bywa, rzeczywistość zweryfikowała moje poglądy. Podczas gdy mógłbym się rozpisywać się na temat wielu umiejętności, które posiadłem np. sposobu integracji osobowości (ćwiczenia z dialogiem ze swoją imprezową wersją nie zapomnę do końca życia), podkreślę to, co...

  Czytaj więcej >> - PAWEŁ KASSYK, WARSZAWA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Bardzo podobały mi się Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała. Byłam na wielu szkoleniach i treningach, jednakże to wydarzenie zdecydowanie wybija się na tle innych. To co było super to min. fajna struktura szkolenia – wstęp z dużą podstawą teoretyczną, popartą wnioskami z badań naukowych, świetnie dobrane ćwiczenia, krótkie i na temat. Na uwagę zasługują również duża energia, entuzjazm i pasja prowadzącego! Widać, że Rafał...

  Czytaj więcej >> - AGATA I., WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała zaopatrzyły mnie w jedne z najlepszych narzędzi zmiany osobistej jakie otrzymałem w życiu. Już kilka dni po warsztatach czuję jak coraz bardziej wybudzam się z iluzorycznych myśli i przekonań i żyję w świecie, a nie w swojej głowie. Poprawiła mi się jakość komunikacji z własnym ciałem. Wysłuchując jego potrzeb odblokowałem zastygłe emocje, które miały wpływ na stan mojego zdrowia....

  Czytaj więcej >> - MICHAŁ JANKOWSKI, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Uświadomiłam sobie, że wszelkie „definicje mnie” to tylko przekonania i całkowicie ode mnie zależy, czy pozwolę sobie w nie wierzyć – było zupełnie rewolucyjne, chociaż z pozoru takie proste. W rezultacie wszystkich odbytych procesów ubiegły tydzień przeżyłam w całkowicie innej jakości, niż dotąd. Praca, która już kojarzyła mi się jednoznacznie z wielką ilością stresu, okazała się nagle miejscem pełnym przestrzeni i możliwości – w...

  Czytaj więcej >> - MATYLDA KRASOCZKO, WARSZAWA - "INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY"
 • Z trenerami Altersense, czyli Kubą i Rafałem miałem przyjemność obcować na Wyprawie Odrodzenia Męskości. Ponieważ z praktykami rozwoju osobistego miałem do czynienia pierwszy raz w życiu, zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Po tematyce zajęć, które miały znaleźć się na WOM, obiecywałem sobie wiele i się nie zawiodłem. Przygotowany przez obu trenerów program, przeplatająca się teoria z praktyką, oraz możliwość aktywnego uczestniczenia w ćwiczeniach,...

  Czytaj więcej >> - SEBASTIAN KOSOBUDZKI, SOSNOWIEC - "WYPRAWA ODRODZENIA MĘSKOŚCI"
 • Coaching z Rafałem jest dla mnie za każdym razem nowym doświadczeniem. Czasem bywa zabawny tj. coaching prowokatywny – polecam ta formę  (można się uśmiać jak na dobrej komedii a nawet bardziej bo na własnej) oferującą  nabranie dystansu do tworzonych przez umysł historii. Wykorzystując inne formy coachingu Rafał potrafił poprowadzić mnie do moich corestories i wykorzystując odpowiednie narzędzia skutecznie te historie kwestionowaliśmy. Rafał dysponuje świetnymi...

  Czytaj więcej >> - RAFAŁ KRĘŻOŁEK, WARSZAWA - „INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY”
 • Polecam warsztaty Rafała wszystkim, którzy są przygotowani na pozytywne zmiany w swoim życiu. Zajęcia mocno wciągają, dają takiego powera żeby na serio pozmieniać swoje życie na lepsze, skoro to takie proste:) W ciągu paru godzin poznałam i przećwiczyliśmy razem sporo ciekawych metod medytacyjnych, z których korzystam sama w domu i przynoszą rewelacyjne efekty:) Rafał jako prowadzący sprawdza się świetnie – wyczuwa energię grupy i...

  Czytaj więcej >> - KATARZYNA SKOWRON, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Z Rafałem miałam okazję pracować kilka godzin. Dzięki niemu poznałam świetne ćwiczenia i techniki dotyczące zmiany przekonań, zarządzania emocjami, wytyczania celów czy też wprowadzania harmonii do relacji partnerskich. Zaskoczyło mnie jak wiele jest rzeczy, które na pozór mogą się wydawać oczywiste a jednak ich na co dzień nie dostrzegamy. I tutaj właśnie pomoc Rafała jest nieoceniona. Byłam zdumiona jego wiedzą i tym z jaką...

  Czytaj więcej >> - PAULINA KEMPSKA, GDYNIA - COACHING INDYWIDUALNY
 • Szkolenie super !!! Świetna grupa szkoleniowa, przekazali mi niesamowitą wiedzę, którą wykorzystam. Było to dla mnie pierwsze szkolenie tego typu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Fajni ludzie i bardzo przyjazna atmosfera, co dostarcza dużo pozytywnej energii !!! Zyskałam motywację i wiarę, że można żyć inaczej ze sobą i innymi ludźmi. Trenerzy pokazali jak można pracować nad sobą, poprzez przykłady i ćwiczenia, które zawierały dużo...

  Czytaj więcej >> - SYLWIA SAJDYCH, REDA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Urodzony coach. Ma talent to błyskawicznego otwierania umysłu i zmiany perspektywy. Umożliwia i wspiera rozumienie siebie. Niesamowicie spójny, uważny, elastyczny. Dostosowuje się do każdych warunków. Posiada niebywałą umiejętność dobierania efektywnych metod pracy do charakteru, światopoglądu i osobowości danej osoby. To było pierwsze szkolenie NTS z Rafałem w roli trenera, ale już teraz wiem, że nie ostatnie. Spędziłam z nim jedynie dwa dni, a wyszłam...

  Czytaj więcej >> - JUSTYNA BARTNIK, LUBLIN - „NADZYWCZAJNY TALENT SPOŁECZNY”

Najbliższe szkolenia

Przejdź do katalogu szkoleń>>