Odosobnienie Medytacyjne

20100512-woman-meditating-600x411

Odosobnienie to wydarzenie wyjątkowe. Zapędzeni w nieustającym zgiełku codziennego życia, zajęci pracą, nauką, karierą, obowiązkami rodzinnymi często czujemy się zagubieni i popadając w coraz większą monotonie pośród identycznych dni czujemy, że życie ucieka nam przez palce. Godzina za godziną. Chwila za chwilą.

Często w momentach samotności zamiast długo wyczekiwanego relaksu i przestrzeni na refleksje, zaczynamy odczuwać dziwnie duszącą samotność, uczucie pustki, braku lub też nieprzyjemne napięcie pchające nas w różnego rodzaju ucieczki. Alkohol, seks, używki, telewizję, Internet. Nawet na spacerze czy jadąc autobusem wspomagamy się muzyką, książką lub telefonem, byle tylko nie pozostać sam na sam ze sobą i pojawiającymi się uczuciami.

Zanurzeni w tym niekończącym się pędzie, odcięci od swojego wnętrza, tłumiący emocje i pragnienia, nie jesteśmy w stanie zbudować prawdziwych, głębokich relacji. Budujemy fantomowe związki oparte na iluzorycznym poczuciu bezpieczeństwa, złudnej fasadzie stabilności, grzecznościowe relacje społeczne, powierzchowne i płytkie.

Przychodzi jednak moment gdy chcemy czegoś więcej od życia. Gdy zaczynamy rozumieć, że niezależnie od tego gdzie mieszkamy, jak zarabiamy na życie, z kim spędzamy czas, to od nas zależy jakość naszego życia, nasze samopoczucie, wewnętrzny spokój i jakość naszej wewnętrznej i zewnętrzej rzeczywistości.

Masz pełne prawo czuć się dobrze niezależnie od wszystkiego, w pełni otwierając się na wszystkie pojawiające się w Tobie emocje, przeżywając każdą chwile maksymalnie i w pełni, żyjąc z uczuciem wewnętrznego spokoju, harmonii, radości i wdzięczności, budując relacje oparte na prawdzie, życzliwości i współodczuwaniu. Masz absolutną możliwość dokonywać radykalnej przemiany swojego świata z każdym kolejnym dniem, codziennie wzrastając do życia w uważności i miłości.

To Twoje życie. Przeżyj je tak, jakby naprawdę miało znaczenie.

Powstaje jednak pytanie: jak? Od czego zacząć, jak się za to wszystko zabrać? Jak poradzić sobie z całym nagromadzonym smutkiem, frustracją wyniesioną z pracy, lękiem przed odrzuceniem, negatywnymi emocjami płynącymi z użytkowych relacji z ludźmi. Jak rozpocząć proces głębokiej przemiany osobistej, integracji psychiki, oczyszczenia emocjonalnego i praktyki duchowej. Jak zrobić pierwszy krok na drodze do wolności we wszystkich sferach życia?

Rdzeniem i fundamentem wyjazdu medytacyjnego jest oczywiście praktyka. Praktyka technik kontemplacyjnych, pochodzących z różnych tradycji i systemów medytacyjnych. Doświadczony trener medytacji przeprowadzi Cię przez wachlarz najbardziej skutecznych, głębokich i mocnych ćwiczeń, dzięki którym ustabilizujesz swoją uwagę, oczyścisz umysł i uwolnisz zgromadzone i zastygłe w ciele emocje.

Medytacja jest jedną z najbardziej zaawansowanych, a jednocześnie jedną z najprostszych metod pracy z własnym umysłem. Jej regularne praktykowanie pozwala dokonać jakościowych przemian w naszym postrzeganiu świata, poczuciu szczęścia, wdzięczności, spokoju wewnętrznego i pewności siebie.

Ponadto prowadzi do rozwoju zdolności poznawczych takich jak m.in. szybkości reakcji, sprawność zapamiętywania czy też umiejętność koncentracji. Techniki medytacyjne wykazują ogromną przydatność w kontekście pracy z własnymi stanami emocjonalnymi oraz utrzymywania szeroko rozumianej psychicznej równowagi i harmonii.

Wraz z rozwojem psychologii transpersonalnej i coraz większej popularności wschodnich systemów duchowych, będących odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego człowieka, medytacja znalazła się w obszarze zainteresowań medycyny i neurobiologii. Przeprowadzono setki badań i eksperymentów udowadniających jej niesamowity, pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszych mózgów i  jakość naszego zdrowia.

Praktyka będzie opierać się zarówno na medytacjach pochodzących z systemu mindfulness, a więc na uważności na zmysłach, uważnym jedzeniu, uważnej pracy, świadomości oddechu, świadomości nawyków i zachowań, obserwacji myśli, uważności emocji, skanowaniu ciała jak i na wielu przebadanych neurologicznie i poznawczo ćwiczeniach medytacyjnych pochodzących z medytacji buddyjskich jak: medytacja współczucia, medytacja otwarcia, praktyka wdzięczności czy naikan – kontemplacyjna metoda duchowego uzdrawiania relacji z najbliższymi ludźmi.

Całość przeplatana wykładami na temat natury umysłu i emocji.

Cały wyjazd rozpocznie warsztat wprowadzający, na którym poznasz podstawowe założenia medytacji jako techniki pracy z umysłem, dowiesz się jak utrzymywać zdrową postawę ciała, zadbać o swój kręgosłup podczas praktyki, a także dowiesz się jak działa dynamika Twojego umysłu, co oznacza poszerzoną i zawężona świadomość i jak praktykować wewnętrzną wdzięczność i współodczuwanie.

Odosobnienie Medytacyjne Altersense to wydarzenie wyjątkowe. Trzy dni odcięcia od cywilizacji i od świata. Trzy dni bez ciągłej cywilizacyjnej paplaniny, bez Internetu, telefonów komórkowych, maili, portali społecznościach, bez grzecznościowych płytkich rozmów, bez masek i udawania. Trzy dni poznawania swojego umysłu, otwierania się na emocje, nawiązywania kontaktu ze swoim wnętrzem i swoją najgłębszą prawdą.

Podczas odosobnienia będziemy przebywać przez 3 pełne dni w malowniczym ośrodku położonym w samym sercu Warmii, otoczonym przez lasy i jeziora. W miejscu otoczonym przez dziką, praktycznie nie dotkniętą przez cywilizację naturę. Na całym wyjeździe obowiązuje ścisły regulamin, który ma umożliwić Ci nawiązanie kontaktu z samym sobą i wyciszenie umysłu, a także zrobienie przestrzeni na wszystkie pojawiające się emocje i uczucia, które już od dawna, być może od wielu lat pragnęły być wysłuchane.

Utworzenie tak wyjątkowej i intymnej przestrzeni umożliwi również milczenie, które będzie rozpoczęte dnia pierwszego i zostanie zakończone dnia trzeciego. Poza ciszą odosobnienie stanowi również odwyk informacyjny, a więc odpoczynek od natłoku wiadomości, które docierają do nas każdego dnia z Internetu, środków masowego przekazu, czasopism i wszechobecnych reklam.

Dopełnienie całości stanowi zbalansowana wegańska dieta, która pozwoli uczestnikom czuć się lekko zarówno na ciele jak i na umyśle, dając im jednocześnie energetyczne wsparcie podczas intensywnych praktyk medytacyjnych.

 .

Na Odosobnieniu Medytacyjnym Altersense doświadczysz:

 • uważności oddechu
 • dostrajania do zmysłów
 • skanowania ciała
 • uważnego jedzenia
 • uważnej pracy (samu)
 • medytacji chodzącej (kinhin)
 • zazen
 • medytacji otwartości
 • świadomości umysłu
 • świadomości emocji
 • medytacji współczucia
 • medytacji wdzięczności
 • naikan
 • praktyk poszerzania świadomości pochodzących z niedualnych szkół pracy z umysłem
 • praktyki big mind, stanowiącej niezwykle silne techniki uzyskiwania kontaktu z odmiennymi stanami świadomości i przekraczania ograniczeń umysłu
 • praktyk medytacyjnych pochodzących z różnych systemów buddyjskich
 • wykładów na temat natury umysłu
 • indywidualnych spotkań z nauczycielem..

.

Na Odosobnieniu Medytacyjnym Altersense obowiązują następujące zasady:

1. Milczenie zawarte podczas pierwszej mowy dharmy i obowiązujące do wieczora ostatniego dnia wyjazdu.

2. Zakaz korzystania z Internetu i urządzeń komunikacyjnych oraz elektronicznych w postaci: telefonów komórkowych, tabletów, laptopów, gadżetów elektronicznych, mp3, odtwarzaczy filmowych, radia itp.

3. Zakaz czytania książek, czasopism itd.

4. Zakaz przyjmowania środków odurzających lub zmieniających świadomość (alkohol, nawet kofeina, tytoń).

5. Zakaz zabijania żywych istot (uważność i świadome zachowanie prowadzące do niezabijania nawet komarów na czas wyjazdu).

6. Zakaz spożywania jedzenia po godzinie 18:00.

7. Separacja par – jeżeli na wyjeździe są jakieś pary, wskazane jest aby na czas wyjazdu spały w osobnych łóżkach i zrezygnowały z kontaktów fizycznych, nawet w postaci pocałunków i przytulania. Chodzi o jak największą przestrzeń do pracy z własnym umysłem i emocjami, oraz otwarcie się na pojawiające się uczucia samotności i braku.

8. Zakaz kontaktu fizycznego między uczestnikami (patrz wyżej).

9. Komunikacja między uczestnikami niewerbalna, ograniczona do minimum. (pozwala to na obserwowanie swojego umysłu w sytuacjach socjalnych, swoich nawyków i impulsów komunikacyjnych, a następnie dotarcie do ich źródła).

10. Zakaz wykonywania ćwiczeń fizycznych, nawet biegania. Jedynym dozwolonym ćwiczeniem fizycznym jest spacer w czasie przeznaczonym na odpoczynek.

11. Zasada skromności stroju – zakaz noszenia biżuterii, wyzywających, kolorowych strojów.

12. Zakaz kontaktów ze światem zewnętrznym (w postaci telefonów, smsów, maili, wiadomości internetowych) – w specjalnych wypadkach członek rodziny lub przyjaciel może skontaktować się z nauczycielem prowadzącym kurs.

13. Zakaz pisania – praktykujący nie powinni rozpraszać umysłu robieniem notatek i przelewaniem swoich myśli na papier.

14. Zakaz wykorzystywania urządzeń rejestrujących dźwięk i obraz: dyktafonów, aparatów, kamer.

.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW PROWADZONYCH PRZEZ RAFAŁA WARSZTATÓW MEDYTACYJNYCH 

Polecam warsztaty Rafała wszystkim, którzy są przygotowani na pozytywne zmiany w swoim życiu. Zajęcia mocno wciągają, dają takiego powera żeby na serio pozmieniać swoje życie na lepsze, skoro to takie proste:) W ciągu paru godzin poznałam i przećwiczyliśmy razem sporo ciekawych metod medytacyjnych, z których korzystam sama w domu i przynoszą rewelacyjne efekty:) Rafał jako prowadzący sprawdza się świetnie – wyczuwa energię grupy i potrafi dostosować przerabiany materiał tak żeby każdy wyciągnął dla siebie jak najwięcej. Zaskoczeniem była dla mnie ogromna wiedza Rafała, który genialnie przygotowany do zajęć dawał radę z każdym pytaniem i wątpliwością. Widać, że to jego pasja, która udzieliła się tez uczestnikom;) Zajęcia prowadzone są w pozytywnej, miłej atmosferze, a pomimo spędzania całego dnia „we własnym sosie” i tak pod koniec jest mało;) Polecam gorąco, bo takiej wiedzy nie zdobędziecie z książek, a przydaje się przez całe życie :)

 KATARZYNA SKOWRON, WARSZAWA

Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała zaopatrzyły mnie w jedne z najlepszych narzędzi zmiany osobistej jakie otrzymałem w życiu. Już kilka dni po warsztatach czuję jak coraz bardziej wybudzam się z iluzorycznych myśli i przekonań i żyję w świecie, a nie w swojej głowie. Poprawiła mi się jakość komunikacji z własnym ciałem. Wysłuchując jego potrzeb odblokowałem zastygłe emocje, które miały wpływ na stan mojego zdrowia. W moim przypadku uaktywniały się bardzo silne emocje strachu i smutku zastygłe w okolicach klatki piersiowej i krtani. Gdy ich wysłuchałem i świadomie przeżyłem zauważyłem jak powoli zmniejsza mi się trwający od półtora roku kaszel, aż zniknął całkowicie. Wieczorem po warsztatach uzyskałem dostęp do najsilniejszego doznania w moim życiu – stanu całkowitej akceptacji. „Zwykła” sytuacja stała się naładowana setką bodźców. Uważność, świadomość i otwartość, które odnalazłem w sobie na warsztatach nie są jeszcze dla mnie stanem permanentnym, jednakże przeprowadzony przez Rafała trening bardzo zbliżył mnie w tym kierunku i dał naprawdę solidne narzędzia do pracy nad stałym poszerzaniem świadomości. Co więcej otrzymaliśmy również dawkę solidnej wiedzy merytorycznej z zakresu psychologii i neurobiologii, popartą przekonującymi wynikami badań. Całość zaprezentowana w spójny sposób, umożliwiający łatwe przyswojenie materiału. Ta wiedza daje możliwość poznania i zrozumienia mechanizmów, które często nieświadomie kierują naszym życiem i jednocześnie zdolność świadomego wykorzystywania ich w razie potrzeby. Warsztaty totalnie polecam, będę wracał.

MICHAŁ JANKOWSKI, WARSZAWA

Bardzo podobały mi się Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała. Byłam na wielu szkoleniach i treningach, jednakże to wydarzenie zdecydowanie wybija się na tle innych. To co było super to min. fajna struktura szkolenia – wstęp z dużą podstawą teoretyczną, popartą wnioskami z badań naukowych, świetnie dobrane ćwiczenia, krótkie i na temat. Na uwagę zasługują również duża energia, entuzjazm i pasja prowadzącego! Widać, że Rafał lubi to co robi i potrafi tym zarazić uczestników. Bardzo fajne zarządzanie grupą: obserwacja energii poszczególnych osób, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami. Podobało mi się również to, że była mała grupa co pozwalało na utrzymanie indywidualnego podejścia. Ogólnie świetny warsztat, przez te 8 godzin byłam zaciekawiona i pełna energii do wykonywania ćwiczeń.

AGATA I., WARSZAWA

 

LOGISTYKA WYJAZDU

TERMIN: 12-15 maj 2016

CZAS: odosobnienie rozpoczyna się w czwartek o godzinie 19:00-20:00, kończy w niedzielę o godzinie 13:00-14:00

ILOŚĆ MIEJSC: 8

LOKALIZACJA: Gierzwałd, okolice Olsztynka

TRENER: Rafał Cupiał

INWESTYCJA: 723 PLN (+VAT)

 UWAGA! – cena obejmuje pełne zakwaterowanie i wyżywienie!

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE

Skorzystaj ze znajdującego się na dole strony formularza aby zapisać się na ODOSOBNIENIE MEDYTACYJNE

Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze 8 osób, które się zarejestrują weźmie udział w ODOSOBNIENIU MEDYTACYJNYM i będzie miało możliwość głębokiego poznania swojego umysłu i przeżycia czekających na wysłuchanie emocji.

Kolejne osoby, które zgłoszą chęć wzięcia udziału w wyjeździe trafiają zgodnie z kolejnością na listę rezerwową. Zostaną automatycznie powiadomione w razie ewentualnego wolnego miejsca.

 

Zapraszam na fascynującą medytacyjną podróż po przestrzeniach umysłu i osobowości w poszukiwaniu Twojego ogromnego wewnętrznego potencjału.

Rafał Cupiał

nauczyciel medytacji, trener i coach Altersense

640x360

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Odpowiedź otrzymasz zawsze w ciągu 24 godzin.

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj Się
 • 15.09. – 16.09.2012 – 2 dni, 48 h które zmieniły moje życie. Idąc na szkolenie miałem swoje przekonanie, czego mogę dowiedzieć się na tym wydarzeniu. Jak to zwykle bywa, rzeczywistość zweryfikowała moje poglądy. Podczas gdy mógłbym się rozpisywać się na temat wielu umiejętności, które posiadłem np. sposobu integracji osobowości (ćwiczenia z dialogiem ze swoją imprezową wersją nie zapomnę do końca życia), podkreślę to, co...

  Czytaj więcej >> - PAWEŁ KASSYK, WARSZAWA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Bardzo podobały mi się Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała. Byłam na wielu szkoleniach i treningach, jednakże to wydarzenie zdecydowanie wybija się na tle innych. To co było super to min. fajna struktura szkolenia – wstęp z dużą podstawą teoretyczną, popartą wnioskami z badań naukowych, świetnie dobrane ćwiczenia, krótkie i na temat. Na uwagę zasługują również duża energia, entuzjazm i pasja prowadzącego! Widać, że Rafał...

  Czytaj więcej >> - AGATA I., WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała zaopatrzyły mnie w jedne z najlepszych narzędzi zmiany osobistej jakie otrzymałem w życiu. Już kilka dni po warsztatach czuję jak coraz bardziej wybudzam się z iluzorycznych myśli i przekonań i żyję w świecie, a nie w swojej głowie. Poprawiła mi się jakość komunikacji z własnym ciałem. Wysłuchując jego potrzeb odblokowałem zastygłe emocje, które miały wpływ na stan mojego zdrowia....

  Czytaj więcej >> - MICHAŁ JANKOWSKI, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Uświadomiłam sobie, że wszelkie „definicje mnie” to tylko przekonania i całkowicie ode mnie zależy, czy pozwolę sobie w nie wierzyć – było zupełnie rewolucyjne, chociaż z pozoru takie proste. W rezultacie wszystkich odbytych procesów ubiegły tydzień przeżyłam w całkowicie innej jakości, niż dotąd. Praca, która już kojarzyła mi się jednoznacznie z wielką ilością stresu, okazała się nagle miejscem pełnym przestrzeni i możliwości – w...

  Czytaj więcej >> - MATYLDA KRASOCZKO, WARSZAWA - "INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY"
 • Z trenerami Altersense, czyli Kubą i Rafałem miałem przyjemność obcować na Wyprawie Odrodzenia Męskości. Ponieważ z praktykami rozwoju osobistego miałem do czynienia pierwszy raz w życiu, zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Po tematyce zajęć, które miały znaleźć się na WOM, obiecywałem sobie wiele i się nie zawiodłem. Przygotowany przez obu trenerów program, przeplatająca się teoria z praktyką, oraz możliwość aktywnego uczestniczenia w ćwiczeniach,...

  Czytaj więcej >> - SEBASTIAN KOSOBUDZKI, SOSNOWIEC - "WYPRAWA ODRODZENIA MĘSKOŚCI"
 • Coaching z Rafałem jest dla mnie za każdym razem nowym doświadczeniem. Czasem bywa zabawny tj. coaching prowokatywny – polecam ta formę  (można się uśmiać jak na dobrej komedii a nawet bardziej bo na własnej) oferującą  nabranie dystansu do tworzonych przez umysł historii. Wykorzystując inne formy coachingu Rafał potrafił poprowadzić mnie do moich corestories i wykorzystując odpowiednie narzędzia skutecznie te historie kwestionowaliśmy. Rafał dysponuje świetnymi...

  Czytaj więcej >> - RAFAŁ KRĘŻOŁEK, WARSZAWA - „INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY”
 • Polecam warsztaty Rafała wszystkim, którzy są przygotowani na pozytywne zmiany w swoim życiu. Zajęcia mocno wciągają, dają takiego powera żeby na serio pozmieniać swoje życie na lepsze, skoro to takie proste:) W ciągu paru godzin poznałam i przećwiczyliśmy razem sporo ciekawych metod medytacyjnych, z których korzystam sama w domu i przynoszą rewelacyjne efekty:) Rafał jako prowadzący sprawdza się świetnie – wyczuwa energię grupy i...

  Czytaj więcej >> - KATARZYNA SKOWRON, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Z Rafałem miałam okazję pracować kilka godzin. Dzięki niemu poznałam świetne ćwiczenia i techniki dotyczące zmiany przekonań, zarządzania emocjami, wytyczania celów czy też wprowadzania harmonii do relacji partnerskich. Zaskoczyło mnie jak wiele jest rzeczy, które na pozór mogą się wydawać oczywiste a jednak ich na co dzień nie dostrzegamy. I tutaj właśnie pomoc Rafała jest nieoceniona. Byłam zdumiona jego wiedzą i tym z jaką...

  Czytaj więcej >> - PAULINA KEMPSKA, GDYNIA - COACHING INDYWIDUALNY
 • Szkolenie super !!! Świetna grupa szkoleniowa, przekazali mi niesamowitą wiedzę, którą wykorzystam. Było to dla mnie pierwsze szkolenie tego typu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Fajni ludzie i bardzo przyjazna atmosfera, co dostarcza dużo pozytywnej energii !!! Zyskałam motywację i wiarę, że można żyć inaczej ze sobą i innymi ludźmi. Trenerzy pokazali jak można pracować nad sobą, poprzez przykłady i ćwiczenia, które zawierały dużo...

  Czytaj więcej >> - SYLWIA SAJDYCH, REDA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Urodzony coach. Ma talent to błyskawicznego otwierania umysłu i zmiany perspektywy. Umożliwia i wspiera rozumienie siebie. Niesamowicie spójny, uważny, elastyczny. Dostosowuje się do każdych warunków. Posiada niebywałą umiejętność dobierania efektywnych metod pracy do charakteru, światopoglądu i osobowości danej osoby. To było pierwsze szkolenie NTS z Rafałem w roli trenera, ale już teraz wiem, że nie ostatnie. Spędziłam z nim jedynie dwa dni, a wyszłam...

  Czytaj więcej >> - JUSTYNA BARTNIK, LUBLIN - „NADZYWCZAJNY TALENT SPOŁECZNY”

Najbliższe szkolenia

Przejdź do katalogu szkoleń>>