Skuteczne Prezentacje Wizualne

prezentacje wizualneKompletny system projektowania skutecznych, wywierających realny impakt prezentacji wizualnych, oparty na uniwersalnych zasadach designu i współczesnych badaniach mózgu.

IDEA SZKOLENIA

Wiele tysięcy lat temu, nasi praprzodkowie tworzyli rysunki na ścianach jaskiń. Odczuwali wewnętrzną potrzebę komunikacji, odkryli więc prosty i naturalny sposób, na dzielenie się swoimi doświadczeniami. Po latach dominacji słowa mówionego i pisanego, nadeszła nowa era obrazu. Ponad 90% informacji udostępnianych w Internecie ma aspekt wizualny. Współczesny biznes wymaga od profesjonalistów myślenia obrazem, praktycznie każdego dnia.

Niestety, efektywna ekspresja wizualna NIE JEST aktywnie nauczana w szkołach. Każdego tygodnia powstają na świecie miliony prezentacji i miliardy slajdów, w większości zupełnie nie spełniających swojego zadania. Głównym powodem jest brak zrozumienia fundamentalnych praw przyswajania i procesowania informacji przez mózg i umysł.

Idee mają moc zmieniania świata. Prezentacje są doskonałym narzędziem rozprzestrzeniania tych idei. Najwyższy czas stać się skutecznym komunikatorem wizualnym i opanować sztukę tworzenia prezentacji, wywierających prawdziwy impakt. Poznaj system projektowania przejrzystych i inspirujących slajdów, które błyskawicznie pochwycą uwagę słuchaczy i utrzymają ją aż do samego końca. Zrozum zasady wizualnej narracji, dzięki którym zbudujesz autentyczny kontakt ze swoją publiką i realnie zmotywujesz ją do działania.

OPIS SZKOLENIA

Skuteczne Prezentacje Wizualne to kompletny system projektowania skutecznych prezentacji multimedialnych, zbudowany na fundamencie uniwersalnych zasad designu (harmonia i estetyka slajdów), myślenia wizualnego (klarowne wyrażanie skomplikowanych idei), wizualnego storytellingu (głębokie angażowanie publiczności), uzupełniony o użyteczne narzędzia wizualizacji i narracji danych (zrozumiałe przedstawianie złożonych analiz).

Szkolenie zostało stworzone w oparciu o ponadczasowe reguły komunikacji wizualnej, wykorzystywane przez specjalistów z dziedziny marketingu, reklamy i multimediów, potwierdzone badaniami współczesnej neurokognitywistyki, dotyczącymi procesowania i zapamiętywania informacji przez mózg i umysł.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają podstawowe błędy popełniane przez większość prezenterów i dowiedzą się, jak ich uniknąć. Otrzymają również strategie przyspieszonego budowania skutecznych prezentacji i optymalizowania chaotycznych slajdów. Nauczą się przedstawiać kompleksowe dane w wizualnie klarowny sposób i ubierać je w interesujące historie. Krok po kroku przećwiczą organizowanie struktury prezentacji, projektowanie funkcjonalnych slajdów i przedstawianie ich w realnie wpływający na słuchaczy sposób.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

 • Dla osób chcących budować skuteczne prezentacje, wpływające na perspektywę klientów, inwestorów i decydentów, realnie motywujące ich do podjęcia akcji.

 • Dla osób potrzebujących prezentować kompleksowe dane i skomplikowane analizy, w interesujący i zrozumiały sposób.

 • Dla ekspertów, występujących na wszelkiego rodzaju konferencjach, chcących przekazywać swoją wiedzę klarownie, ciekawie i profesjonalnie.

 • Dla trenerów, którym zależy na prowadzeniu bardziej angażujących, skuteczniej edukujących i wywierających większy impakt szkoleń.

 • Dla wszystkich, pragnących błyskawicznie chwytać uwagę słuchaczy i utrzymywać ją do samego końca prezentacji oraz realnie inspirować ich postawy i działania.

NAJWAŻNIEJSZE METODOLOGIE

DESIGN PREZENTACJI – proces projektowania innowacyjnych prezentacji wizualnych, odznaczających się wyjątkową estetyką i funkcjonalnością, precyzyjnie odpowiadających na specyficzne potrzeby wspieranego komunikatu i zdefiniowanej grupy odbiorców.

MYŚLENIE WIZUALNE – sposób rozumowania za pomocą obrazów, zawierający cechy myślenia nielinearnego i holistycznego, ułatwiający organizację kompleksowych idei i usprawniający komunikację abstrakcyjnych koncepcji. Pozwala na klarowne uzewnętrznienie procesów myślowych, czyniąc je bardziej zrozumiałymi i użytecznymi.

STORYTELLING WIZUALNY – strategia komunikowania kluczowych idei, ubranych w angażującą narrację, za pomocą szeroko rozumianych mediów wizualnych, min. filmów, zdjęć czy infografik. Wykorzystywana w celach edukacyjnych, marketingowych i brandingowych.

WIZUALIZACJA DANYCH – metoda prezentowania faktów i liczb, w graficzny sposób. Wizualizacja nadaje analitycznym danym kontekst i znaczenie, ułatwiając odbiorcom procesowanie złożonych informacji. Skomplikowane wyliczenia stają się zrozumiałe i użyteczne, natomiast nierozpoznawalne w tekście wzorce, w grafice zostają wyróżnione.

STORYTELLING DANYCH – strategia ubierania analitycznych danych i ich wizualizacji, w odpowiadającą specyfice konkretnych odbiorców angażującą narrację, zapewniającą klarowność kompleksowych wyliczeń, nadającą im praktyczne znaczenie i zrozumiały kontekst oraz skutecznie motywującą decydentów do podjęcia akcji.

NEURONAUKA POZNAWCZA – interdyscyplinarna dziedzina nauki, badająca biologiczne procesy zachodzące w mózgu i całym systemie nerwowym, odpowiedzialne za funkcje poznawcze, tzn. koncentrację, zapamiętywanie, postrzeganie i rozumienie świata, szczególnie zainteresowana połączeniami neuronowymi definiującymi nasze myśli i zachowania.

NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA

DESIGN

Jak funkcjonalnie używać kontrastu, przestrzeni, hierarchii, spójności i przepływu? Jak strategicznie wykorzystać moc kolorów i ich nasycenie? Jak skutecznie stosować zdjęcia, filmy i przejścia? Jak tworzyć stylowe slajdy?

KLAROWNOŚĆ

Jak dystylować i zrozumiale komunikować złożone idee? Jak decydować co zostawić, a co wyrzucić z prezentacji? Jak rozpoznawać i eliminować bałagan zaśmiecający przekaz? Jak zwiększać przejrzystość slajdów?

NARRACJA

Jak budować i opowiadać wizualną historię? Jak uczynić publiczność bohaterem, a prezentera mentorem wizualnej opowieści? Jak wykorzystywać narzędzia konfliktu i rezolucji? Jak tworzyć storyboardy?

WIZUALIZACJA

Jak przekształcać idee w informacyjne grafiki? Jak tworzyć tabele, wykresy i grafy ułatwiające publiczności procesowanie danych? Jak wybierać najlepiej pasującą do danej sytuacji wizualizację? Jak używać wizualnych metafor?

DANE

Jaką rolę powinny odgrywać dane w prezentacji? Jak dużo tak naprawdę ich potrzebujemy? Jak wizualizować dane, żeby nie zanudzić publiczności? Jak ubierać je w angażującą narrację? Jak budować slajdy z danymi?

REZONANS

Jak zrozumieć kontekst i specyfikę konkretnej publiczności? Jak uczynić przekaz zrozumiałym, bezpośrednim i odpowiednim dla kontekstu i specyfiki docelowej publiczności? Jak zbudować głęboko rezonujące slajdy?

DYNAMIKA

Jak zwiększyć dynamikę prezentacji, poprzez chwytliwe narracje i wizualizacje? Jak strategicznie wykorzystywać humor w prezentacjach wizualnych? Jak budować slajdy gwarantujące angażującą interakcję z grupą?

PROJEKTOWANIE

Jak wygląda kompletny proces budowania prezentacji? Jak planować i organizować pomysły? Jak identyfikować dużą ideę i ustalać konkretne cele? Jak konstruować skuteczną linię narracyjną, otwarcie i zamknięcie?

NAJWAŻNIEJSZE APLIKACJE

 • WYSTĄPIENIA MERYTORYCZNE

 • wykłady na konferencjach

 • prowadzenie szkoleń

 • spotkania projektowe

 • PREZENTACJE BIZNESOWE

 • prezentacje produktów

 • prezentacje strategii

 • prezentacje danych

 • PRZEMÓWIENIA PERSWAZYJNE

 • motywowanie zespołu

 • komunikowanie brandu

 • angażowanie w inicjatywy

 • WYMAGAJĄCE SYTUACJE SPOŁECZNE

 • negocjacje

 • sprzedaż

 • pitch

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI

 • budowanie prezentacji skutecznie wpływających na przekonania i uczucia odbiorców, motywujących ich do podjęcia działania.

 • projektowanie klarownych i zrozumiałych, profesjonalnie wyglądających slajdów.

 • błyskawicznie chwytanie uwagi publiczności i utrzymywanie jej aż do samego końca prezentacji.

 • rozwinięcie unikalnego indywidualnego stylu i tworzenie prezentacji „wyróżniających się z tłumu”.

 • znaczne przyspieszenie procesu projektowania zestawu slajdów „od zera do dzieła”.

 • budowanie autentycznego, głębokiego kontaktu z publicznością, za pomocą wizualnej narracji.

 • zwiększenie efektywności edukacyjnej slajdów, poprzez design zgodny z badaniami neuronauki.

 • jasne przedstawianie skomplikowanych idei, nadawanie im odpowiedniego znaczenia i kontekstu oraz wartości użytkowej.

 • ubieranie kompleksowych danych w angażującą narrację, inspirującą słuchaczy do zmiany.

 • znaczne zwiększenie płynności projektowania prezentacji i poszczególnych slajdów, prowadzące do zwiększenia poziomu motywacji, zaangażowania i satysfakcji z procesu.

CZY POTRZEBUJĘ LAPTOPA?? ZUPEŁNIE NIE!!

Żeby opanować skuteczną komunikację wizualną, nie potrzebujesz komputera. Wszystkie ćwiczenia są prowadzone z wykorzystaniem kartek i flamastrów oraz flipchartów i markerów. Nie jest wymagana żadna wiedza specjalistyczna, ani żaden program graficzny.

Będziemy rozwijać kluczowe kompetencje pracując nad analogowymi narracjami i trenować myślenie wizualne poprzez ręczne szkicowanie. Spędzimy całe szkolenie wizualizując idee i rozrysowując prezentacje, bez korzystania z oprogramowania.

Skoncentrujemy się na fundamentalnych zasadach skutecznej komunikacji wizualnej oraz narracji i wizualizacji danych, które mogą zostać z powodzeniem używane w pracy z każdym narzędziem multimedialnym.

Gwarantujemy, że będziesz w stanie efektywnie zastosować opanowane reguły i mechanizmy następnym razem, gdy usiądziesz do projektowania prezentacji na swoim komputerze.

JEŻELI INTERESUJE CIĘ PRZEPROWADZENIE SZKOLENIA Z PREZENTACJI WIZUALNYCH DLA TWOJEJ FIRMY, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI KORZYSTAJĄC Z PONIŻSZEGO FORMULARZA!

[contact-form-7 id="1400" title="formularz systemu"]

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj Się
 • 15.09. – 16.09.2012 – 2 dni, 48 h które zmieniły moje życie. Idąc na szkolenie miałem swoje przekonanie, czego mogę dowiedzieć się na tym wydarzeniu. Jak to zwykle bywa, rzeczywistość zweryfikowała moje poglądy. Podczas gdy mógłbym się rozpisywać się na temat wielu umiejętności, które posiadłem np. sposobu integracji osobowości (ćwiczenia z dialogiem ze swoją imprezową wersją nie zapomnę do końca życia), podkreślę to, co...

  Czytaj więcej >> - PAWEŁ KASSYK, WARSZAWA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Bardzo podobały mi się Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała. Byłam na wielu szkoleniach i treningach, jednakże to wydarzenie zdecydowanie wybija się na tle innych. To co było super to min. fajna struktura szkolenia – wstęp z dużą podstawą teoretyczną, popartą wnioskami z badań naukowych, świetnie dobrane ćwiczenia, krótkie i na temat. Na uwagę zasługują również duża energia, entuzjazm i pasja prowadzącego! Widać, że Rafał...

  Czytaj więcej >> - AGATA I., WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała zaopatrzyły mnie w jedne z najlepszych narzędzi zmiany osobistej jakie otrzymałem w życiu. Już kilka dni po warsztatach czuję jak coraz bardziej wybudzam się z iluzorycznych myśli i przekonań i żyję w świecie, a nie w swojej głowie. Poprawiła mi się jakość komunikacji z własnym ciałem. Wysłuchując jego potrzeb odblokowałem zastygłe emocje, które miały wpływ na stan mojego zdrowia....

  Czytaj więcej >> - MICHAŁ JANKOWSKI, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Uświadomiłam sobie, że wszelkie „definicje mnie” to tylko przekonania i całkowicie ode mnie zależy, czy pozwolę sobie w nie wierzyć – było zupełnie rewolucyjne, chociaż z pozoru takie proste. W rezultacie wszystkich odbytych procesów ubiegły tydzień przeżyłam w całkowicie innej jakości, niż dotąd. Praca, która już kojarzyła mi się jednoznacznie z wielką ilością stresu, okazała się nagle miejscem pełnym przestrzeni i możliwości – w...

  Czytaj więcej >> - MATYLDA KRASOCZKO, WARSZAWA - "INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY"
 • Z trenerami Altersense, czyli Kubą i Rafałem miałem przyjemność obcować na Wyprawie Odrodzenia Męskości. Ponieważ z praktykami rozwoju osobistego miałem do czynienia pierwszy raz w życiu, zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Po tematyce zajęć, które miały znaleźć się na WOM, obiecywałem sobie wiele i się nie zawiodłem. Przygotowany przez obu trenerów program, przeplatająca się teoria z praktyką, oraz możliwość aktywnego uczestniczenia w ćwiczeniach,...

  Czytaj więcej >> - SEBASTIAN KOSOBUDZKI, SOSNOWIEC - "WYPRAWA ODRODZENIA MĘSKOŚCI"
 • Coaching z Rafałem jest dla mnie za każdym razem nowym doświadczeniem. Czasem bywa zabawny tj. coaching prowokatywny – polecam ta formę  (można się uśmiać jak na dobrej komedii a nawet bardziej bo na własnej) oferującą  nabranie dystansu do tworzonych przez umysł historii. Wykorzystując inne formy coachingu Rafał potrafił poprowadzić mnie do moich corestories i wykorzystując odpowiednie narzędzia skutecznie te historie kwestionowaliśmy. Rafał dysponuje świetnymi...

  Czytaj więcej >> - RAFAŁ KRĘŻOŁEK, WARSZAWA - „INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY”
 • Polecam warsztaty Rafała wszystkim, którzy są przygotowani na pozytywne zmiany w swoim życiu. Zajęcia mocno wciągają, dają takiego powera żeby na serio pozmieniać swoje życie na lepsze, skoro to takie proste:) W ciągu paru godzin poznałam i przećwiczyliśmy razem sporo ciekawych metod medytacyjnych, z których korzystam sama w domu i przynoszą rewelacyjne efekty:) Rafał jako prowadzący sprawdza się świetnie – wyczuwa energię grupy i...

  Czytaj więcej >> - KATARZYNA SKOWRON, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Z Rafałem miałam okazję pracować kilka godzin. Dzięki niemu poznałam świetne ćwiczenia i techniki dotyczące zmiany przekonań, zarządzania emocjami, wytyczania celów czy też wprowadzania harmonii do relacji partnerskich. Zaskoczyło mnie jak wiele jest rzeczy, które na pozór mogą się wydawać oczywiste a jednak ich na co dzień nie dostrzegamy. I tutaj właśnie pomoc Rafała jest nieoceniona. Byłam zdumiona jego wiedzą i tym z jaką...

  Czytaj więcej >> - PAULINA KEMPSKA, GDYNIA - COACHING INDYWIDUALNY
 • Szkolenie super !!! Świetna grupa szkoleniowa, przekazali mi niesamowitą wiedzę, którą wykorzystam. Było to dla mnie pierwsze szkolenie tego typu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Fajni ludzie i bardzo przyjazna atmosfera, co dostarcza dużo pozytywnej energii !!! Zyskałam motywację i wiarę, że można żyć inaczej ze sobą i innymi ludźmi. Trenerzy pokazali jak można pracować nad sobą, poprzez przykłady i ćwiczenia, które zawierały dużo...

  Czytaj więcej >> - SYLWIA SAJDYCH, REDA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Urodzony coach. Ma talent to błyskawicznego otwierania umysłu i zmiany perspektywy. Umożliwia i wspiera rozumienie siebie. Niesamowicie spójny, uważny, elastyczny. Dostosowuje się do każdych warunków. Posiada niebywałą umiejętność dobierania efektywnych metod pracy do charakteru, światopoglądu i osobowości danej osoby. To było pierwsze szkolenie NTS z Rafałem w roli trenera, ale już teraz wiem, że nie ostatnie. Spędziłam z nim jedynie dwa dni, a wyszłam...

  Czytaj więcej >> - JUSTYNA BARTNIK, LUBLIN - „NADZYWCZAJNY TALENT SPOŁECZNY”

Najbliższe szkolenia

Przejdź do katalogu szkoleń>>