Funkcjonalny Storytelling Biznesowy

storytelling biznesowySystem narracji biznesowej, umożliwiający inspirowanie zespołów do działania, tworzenie rezonujących marek i budowanie autentycznych relacji z klientami.

IDEA SZKOLENIA

Nowoczesne technologie umożliwiły wymianę informacji na niespotykaną dotąd skalę. Konsumenci wybierają biznesy komunikujące wyznawane przez nich wartości. Pracownicy chcą rozumieć misję swojej organizacji i celowość swojej pracy. Transparentność liczy się dzisiaj bardziej, niż kiedykolwiek. Małe przedsiębiorstwa i duże korporacje szukając przewagi konkurencyjnej, sięgają po jedyne narzędzie zdolne sprostać tym zmianom.

Storytelling jest wyjątkowo skuteczną technologią komunikacji biznesowej, potwierdzoną badaniami współczesnej nauki. Jesteśmy ewolucyjnie zaprogramowani do interpretowania świata przez pryzmat opowieści. Fakty i liczby są niezbędne do podejmowania efektywnych decyzji biznesowych, to narracja ma jednak moc angażowania uwagi, nadawania znaczenia, poruszania emocji, wpływania na przekonania i realnego motywowania do działania.

Aplikacje biznesowe? Ogromne. Zaczynając od skutecznego przywództwa i budowania spójnej kultury organizacyjnej, poprzez zręczne przeprowadzanie zespołów przez wyzwania i zmiany, aż do zasobnego zarządzania kryzysami medialnymi i tworzenia silnych, rezonujących marek.

OPIS SZKOLENIA

Uczestnicy opanują kompletny system storytellerski, obejmujący sprawdzone strategie i gotowe do wykorzystania narzędzia, które będą mogli zastosować w szerokim zakresie kontekstów biznesowych. W szczególności nauczą się skutecznych struktur i archetypów narracyjnych oraz poznają ich aplikacje min. w przywództwie, zarządzaniu kryzysem czy brandingu. Otrzymają potwierdzone badaniami technologie komunikacji biznesowej, które pozwolą im realnie wpływać na otaczającą ich rzeczywistość. W zależności od specyficznych potrzeb grupy, szkolenie może eksplorować uniwersalne zasady storytellingu biznesowego, lub skoncentrować się na jego pojedynczych aspektach.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

 • Dla liderów, pragnących tworzyć spójne kultury organizacyjne, klarownie komunikować swoją wizję oraz skutecznie inspirować do działania.

 • Dla menadżerów, chcących efektywnie zarządzać zespołami, przeprowadzać je przez wyzwania, zmiany i kryzysy oraz umiejętnie rozwiązywać konflikty.

 • Dla marketerów, których celem jest budowa silnych marek, głęboko rezonujących z partnerami biznesowymi, pracownikami i konsumentami.

 • Dla twórców, potrzebujących tworzyć chwytające uwagę, angażujące emocjonalnie i skłaniające do podjęcia akcji treści.

 • Dla wszystkich, którzy chcą wykorzystać moc narracji, by skuteczniej sprzedawać produkty, usługi i idee, oraz efektywniej pozyskiwać klientów, partnerów i inwestorów.

NAJWAŻNIEJSZE METODOLOGIE

STORYTELLING BIZNESOWY

Starożytna sztuka budowania i opowiadania historii, poparta współczesnymi badaniami mózgu i umysłu, osadzona w kontekście potrzeb współczesnego biznesu i możliwości nowoczesnych technologii. Powszechnie uznawana za jedno z najskuteczniejszych narzędzi komunikacji biznesowej, z szerokimi zastosowaniami w zakresie przywództwa, brandingu czy budowania relacji z klientami. W zależności od specyficznych potrzeb grupy, szkolenie koncentruje się na eksploracji konkretnych strategii, narzędzi i kompetencji, z zakresu wszystkich lub wyłącznie wybranych aspektów storytellingu biznesowego.

NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA

STRATEGIE NARRACYJNE – uniwersalne zasady storytellerskie, potwierdzone badaniami współczesnej psychologii poznawczej i neuronauki, które sprawdzają się zarówno w kontekście filmów fabularnych i kreatywnej fikcji, jak i w szerokim zakresie zastosowań biznesowych, rozpoczynając od przywództwa, poprzez marketing, na relacjach z klientami kończąc.

NARZĘDZIA NARRACYJNE – techniki narracyjne, które umiejętnie wykorzystane umożliwiają naszej historii osiągnięcie znacznie większego impaktu, tzn. silniejszej mocy perswazyjnej, skuteczniejszego wpływu na przekonania i działania odbiorców.

STRUKTURY NARRACYJNE – gotowe szablony storytellerskie, umożliwiające błyskawiczne budowanie potrzebnych w danych okolicznościach historii. Praca z szablonami polega na zręcznym łączeniu naszych biznesowych narracji, realizowanej przez nas wizji i wyznawanych wartości, ze sprawdzonymi archetypowymi strukturami najbardziej angażujących i perswazyjnych opowieści.

ARCHETYPY NARRACYJNE – szablony bohaterów naszych narracji. Ich miejsce może zająć nasza marka osobista, brand naszej organizacji, postać zaangażowanego pracownika, klienta w potrzebie, czy nawet uosobienie naszego produktu lub usługi. Strategicznie zaprojektowani bohaterowie zdobędą ciekawość naszej publiczności i nawiążą z nią autentyczną relację.

NAJWAŻNIEJSZE APLIKACJE

 • przywództwo

 • zarządzanie zespołami

 • zarządzanie zmianą

 • zarządzanie kryzysem

 • tworzenie kultur organizacyjnych

 • PR

 • reklama i marketing

 • branding

 • budowanie relacji biznesowych

 • projektowanie komunikatów biznesowych

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI

 • budowanie spójnej i zintegrowanej kultury organizacyjnej.

 • klarowne komunikowanie wizji, misji i wartości firmy.

 • tworzenie perswazyjnych, zapadających w pamięć komunikatów biznesowych.

 • zasobne przeprowadzanie zespołów przez wyzwania, zmiany i kryzysy.

 • zręczne rozwiązywanie konfliktów i trudnych sytuacji komunikacyjnych wewnątrz i na zewnątrz organizacji.

 • błyskawiczne chwytanie i skuteczne utrzymywanie uwagi odbiorców.

 • wpływanie na postawy i przekonania pracowników, angażowanie ich emocjonalnie, realne motywowanie do działania.

 • tworzenie silnych, rozpoznawalnych marek, nawiązujących jakościowe i długoterminowe relacje z partnerami biznesowymi i konsumentami.

 • efektywna sprzedaż produktów, usług i idei, skuteczne pozyskiwanie zaangażowania klientów, partnerów i inwestorów.

JEŻELI INTERESUJE CIĘ PRZEPROWADZENIE SZKOLENIA Z FUNKCJONALNEGO STORYTELLINGU DLA TWOJEJ FIRMY, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI KORZYSTAJĄC Z PONIŻSZEGO FORMULARZA!

FORMULARZ KONTAKTOWY

Napisz do nas! Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24 godzin.

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj Się
 • 15.09. – 16.09.2012 – 2 dni, 48 h które zmieniły moje życie. Idąc na szkolenie miałem swoje przekonanie, czego mogę dowiedzieć się na tym wydarzeniu. Jak to zwykle bywa, rzeczywistość zweryfikowała moje poglądy. Podczas gdy mógłbym się rozpisywać się na temat wielu umiejętności, które posiadłem np. sposobu integracji osobowości (ćwiczenia z dialogiem ze swoją imprezową wersją nie zapomnę do końca życia), podkreślę to, co...

  Czytaj więcej >> - PAWEŁ KASSYK, WARSZAWA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Bardzo podobały mi się Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała. Byłam na wielu szkoleniach i treningach, jednakże to wydarzenie zdecydowanie wybija się na tle innych. To co było super to min. fajna struktura szkolenia – wstęp z dużą podstawą teoretyczną, popartą wnioskami z badań naukowych, świetnie dobrane ćwiczenia, krótkie i na temat. Na uwagę zasługują również duża energia, entuzjazm i pasja prowadzącego! Widać, że Rafał...

  Czytaj więcej >> - AGATA I., WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała zaopatrzyły mnie w jedne z najlepszych narzędzi zmiany osobistej jakie otrzymałem w życiu. Już kilka dni po warsztatach czuję jak coraz bardziej wybudzam się z iluzorycznych myśli i przekonań i żyję w świecie, a nie w swojej głowie. Poprawiła mi się jakość komunikacji z własnym ciałem. Wysłuchując jego potrzeb odblokowałem zastygłe emocje, które miały wpływ na stan mojego zdrowia....

  Czytaj więcej >> - MICHAŁ JANKOWSKI, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Uświadomiłam sobie, że wszelkie „definicje mnie” to tylko przekonania i całkowicie ode mnie zależy, czy pozwolę sobie w nie wierzyć – było zupełnie rewolucyjne, chociaż z pozoru takie proste. W rezultacie wszystkich odbytych procesów ubiegły tydzień przeżyłam w całkowicie innej jakości, niż dotąd. Praca, która już kojarzyła mi się jednoznacznie z wielką ilością stresu, okazała się nagle miejscem pełnym przestrzeni i możliwości – w...

  Czytaj więcej >> - MATYLDA KRASOCZKO, WARSZAWA - "INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY"
 • Z trenerami Altersense, czyli Kubą i Rafałem miałem przyjemność obcować na Wyprawie Odrodzenia Męskości. Ponieważ z praktykami rozwoju osobistego miałem do czynienia pierwszy raz w życiu, zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Po tematyce zajęć, które miały znaleźć się na WOM, obiecywałem sobie wiele i się nie zawiodłem. Przygotowany przez obu trenerów program, przeplatająca się teoria z praktyką, oraz możliwość aktywnego uczestniczenia w ćwiczeniach,...

  Czytaj więcej >> - SEBASTIAN KOSOBUDZKI, SOSNOWIEC - "WYPRAWA ODRODZENIA MĘSKOŚCI"
 • Coaching z Rafałem jest dla mnie za każdym razem nowym doświadczeniem. Czasem bywa zabawny tj. coaching prowokatywny – polecam ta formę  (można się uśmiać jak na dobrej komedii a nawet bardziej bo na własnej) oferującą  nabranie dystansu do tworzonych przez umysł historii. Wykorzystując inne formy coachingu Rafał potrafił poprowadzić mnie do moich corestories i wykorzystując odpowiednie narzędzia skutecznie te historie kwestionowaliśmy. Rafał dysponuje świetnymi...

  Czytaj więcej >> - RAFAŁ KRĘŻOŁEK, WARSZAWA - „INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY”
 • Polecam warsztaty Rafała wszystkim, którzy są przygotowani na pozytywne zmiany w swoim życiu. Zajęcia mocno wciągają, dają takiego powera żeby na serio pozmieniać swoje życie na lepsze, skoro to takie proste:) W ciągu paru godzin poznałam i przećwiczyliśmy razem sporo ciekawych metod medytacyjnych, z których korzystam sama w domu i przynoszą rewelacyjne efekty:) Rafał jako prowadzący sprawdza się świetnie – wyczuwa energię grupy i...

  Czytaj więcej >> - KATARZYNA SKOWRON, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Z Rafałem miałam okazję pracować kilka godzin. Dzięki niemu poznałam świetne ćwiczenia i techniki dotyczące zmiany przekonań, zarządzania emocjami, wytyczania celów czy też wprowadzania harmonii do relacji partnerskich. Zaskoczyło mnie jak wiele jest rzeczy, które na pozór mogą się wydawać oczywiste a jednak ich na co dzień nie dostrzegamy. I tutaj właśnie pomoc Rafała jest nieoceniona. Byłam zdumiona jego wiedzą i tym z jaką...

  Czytaj więcej >> - PAULINA KEMPSKA, GDYNIA - COACHING INDYWIDUALNY
 • Szkolenie super !!! Świetna grupa szkoleniowa, przekazali mi niesamowitą wiedzę, którą wykorzystam. Było to dla mnie pierwsze szkolenie tego typu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Fajni ludzie i bardzo przyjazna atmosfera, co dostarcza dużo pozytywnej energii !!! Zyskałam motywację i wiarę, że można żyć inaczej ze sobą i innymi ludźmi. Trenerzy pokazali jak można pracować nad sobą, poprzez przykłady i ćwiczenia, które zawierały dużo...

  Czytaj więcej >> - SYLWIA SAJDYCH, REDA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Urodzony coach. Ma talent to błyskawicznego otwierania umysłu i zmiany perspektywy. Umożliwia i wspiera rozumienie siebie. Niesamowicie spójny, uważny, elastyczny. Dostosowuje się do każdych warunków. Posiada niebywałą umiejętność dobierania efektywnych metod pracy do charakteru, światopoglądu i osobowości danej osoby. To było pierwsze szkolenie NTS z Rafałem w roli trenera, ale już teraz wiem, że nie ostatnie. Spędziłam z nim jedynie dwa dni, a wyszłam...

  Czytaj więcej >> - JUSTYNA BARTNIK, LUBLIN - „NADZYWCZAJNY TALENT SPOŁECZNY”

Najbliższe szkolenia

Przejdź do katalogu szkoleń>>