Strategiczne Wystąpienia Publiczne

wystąpienia publiczneRewolucyjny system projektowania i prowadzenia strategicznych wystąpień publicznych, które rezonują, angażują i wpływają, oparty na badaniach psychologii i neuronauki.

IDEA SZKOLENIA

Przekonujące występowanie stanowi jedną z najważniejszych umiejętności XXI wieku. Każdy z nas jest mówcą: lider motywujący zespół do działania, kandydat ubiegający się o pracę czy kreatywny startupowiec poszukujący inwestora. Korzyści świetnego opanowania zdolności prezentacyjnych są ogromne: budowa profesjonalnego wizerunku osobistego, klarowne komunikowanie kluczowych idei, możliwość wpływania na myśli i uczucia słuchaczy.

Mogłoby się wydawać, że charyzmatyczne przemawianie to naturalny talent. Nic bardziej mylnego. To umiejętność, którą KAŻDY może opanować. Pomimo, że na listach najczęstszych fobii strach przed publiką króluje na zaszczytnych pierwszych miejscach, niewiele doświadczeń dostarcza tak głębokiego poczucia spełnienia, jak doskonale poprowadzone wystąpienie. I niewiele kompetencji gwarantuje tak szerokie możliwości rozwoju profesjonalnego, jak zdolność efektywnego prezentowania.

OPIS SZKOLENIA

Strategiczne Wystąpienia Publiczne to rewolucyjny system projektowania i prowadzenia wystąpień publicznych, oparty przede wszystkim na psychologii przepływu (jak uwolnić dostęp do wewnętrznych zasobów?), teorii dynamik grupowych (jak zarządzać interakcją z publicznością?), sztuce storytellingu (jak głęboko zaangażować i poruszyć słuchaczy?) oraz metodologii budowania prezentacji wizualnych (jak klarownie przedstawiać złożone idee?). Całość zbudowana na fundamencie najnowszych badań psychologii poznawczej i neuronauki, dotyczących zasad skutecznej komunikacji i efektywnego przyswajania informacji przez mózg i umysł.

Podczas szkolenia uczestnicy opanują tajniki zarządzania stresem scenicznym i aktywowania dostępu do wewnętrznych zasobów, nawet w obliczu dużej presji. Ponadto dowiedzą się, jak uwolnić swoją naturalną charyzmę, obejmującą min. spójną ekspresję emocji i skuteczną pracę przestrzenią. Poznają techniki prowadzenia angażującej narracji, która w zależności od potrzeb może przekonywać, edukować lub bawić. Nauczą się błyskawicznie budować autorytet i pewnie prowadzić interakcję z grupą. Otrzymają kompletną metodologię projektowania i trenowania kluczowych przemówień oraz budowania do nich wspierających prezentacji wizualnych.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

 • Dla osób prowadzących szeroko rozumiane wystąpienia publiczne (zebranie zespołu, prezentacja danych, pitch przed zarządem).

 • Dla mówców, którzy chcą poruszać tłumy i realnie wpływać na postawy i zachowania słuchaczy, wywierając niesamowite wrażenie na swojej publiczności.

 • Dla trenerów, których misją jest rzeczywiste i trwałe przekazanie praktycznej wiedzy i umiejętności, uczestnikom swoich szkoleń.

 • Dla osób odczuwających blokujący stres przed wystąpieniami lub wymagającymi sytuacjami społecznymi (egzaminy, negocjacje, rozmowy kwalifikacyjne).

 • Dla WSZYSTKICH, którzy chcą przenieść swoje zdolności prezentacyjne na wyższy poziom: błyskawicznie budować autorytet, umiejętnie angażować grupę, opowiadać przekonujące historie.

NAJWAŻNIEJSZE METODOLOGIE

PSYCHOLOGIA FLOW

Pod kątem obecnej neurochemii, stany flow są najbardziej społecznymi z przebadanych stanów umysłu. Dzięki nim błyskawicznie nawiążemy kontakt z publicznością, zupełnie zapomnimy o stresie i uwolnimy pełny dostęp do wewnętrznych zasobów.

DYNAMIKI GRUPOWE

Teoria psychologii społecznej, precyzyjnie wyjaśniająca mechanizmy interakcji zachodzących pomiędzy ludźmi w kontekście grupowym. Zrozumienie praw rządzących dynamikami grupowymi pozwala momentalnie budować autorytet sceniczny, jednocześnie nawiązując jakościową relację ze słuchaczami.

STORYTELLING

Sztuka budowania i opowiadania historii. Najnowsze badania neuronauki pokazują, że narracja jest najskuteczniejszą metodą angażowania słuchaczy, budowania z nimi empatycznego kontaktu, wpływania na ich przekonania i emocje oraz realnego motywowania ich do działania. Strategiczna opowieść zainspiruje zespół do pracy, a bank do inwestycji w nowy projekt.

PREZENTACJE WIZUALNE

Zdecydowana większość dzisiejszych prezentacji multimedialnych zaprzecza fundamentalnym prawom zarządzania uwagą i przyswajania informacji przez mózg i umysł. Na szczęście współczesna neuronauka i psychologia poznawcza wyposażyły nas w wiedzę umożliwiającą projektowanie skutecznych pomocy wizualnych, które zamiast przeszkadzać, realnie wzmocnią nasz przekaz.

NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA

System Strategicznych Wystąpień Publicznych jest oparty na rewolucyjnym modelu SENOIIT:

S = STAN

Wewnętrzna gra mówcy. Jak aktywować zasobne stany flow podczas prezentacji? Jak uwolnić nadzwyczajną błyskotliwość, kreatywność i płynność? Jak skutecznie zarządzać stresem scenicznym i optymalnie działać pod dużą presją społeczną? Jak utrzymywać wysokie poziomy energii przez całe wystąpienie?

E = EKSPRESJA

Zewnętrzna gra mówcy. Jak uwolnić swoją naturalną charyzmę? Jak skutecznie wykorzystywać odpowiednią mowę ciała, mimikę twarzy i emisję głosu? Jak skutecznie pracować przestrzenią? Jak angażować, wpływać i przyciągać personalnym magnetyzmem?

N = NARRACJA

Storytelling. Jak prowadzić wystąpienia oparte o narrację? Jak budować i opowiadać perswazyjne historie? Jak skutecznie wpływać na przekonania, emocje i działania słuchaczy? Jak stymulować wyzwolenie dopaminy, oksytocyny i endorfin?

O = OBRAZ

Pomoce wizualne. Jak projektować klarowne i perswazyjne pomoce wizualne? Jak wykorzystywać prezentacje multimedialne, notatki graficzne i flipcharty szkoleniowe, zgodnie z badaniami neuronauki? Jak za pomocą obrazu wzbudzać ciekawość, wyjaśniać skomplikowane idee i inspirować do podjęcia akcji?

I = INTERAKCJA

Społeczna gra mówcy. Jak wykorzystywać techniki komunikacji statusowej, dynamik grupowych i teatru improwizowanego w praktyce? Jak prowadzić dynamiczne interakcje? Jak błyskawicznie budować autorytet, jednocześnie nawiązując jakościowy kontakt? Jak kreatywnie radzić sobie z nawet najbardziej zaskakującymi sytuacjami społecznymi?

I = INŻYNIERIA

System projektowania wystąpień. Jak zbudować przemówienie od zera? Jak określić najważniejszą ideę i strategiczny cel? Jak rozplanować strukturę? Jak zmapować treść i interakcję? Jak dobrać odpowiednią narrację i efektywne narzędzia retoryczne?

T= TRENING

Metodologia trenowania wystąpień. Jak przygotowywać się fizycznie i mentalnie do najważniejszych prezentacji, negocjacji i spotkań? Jak ćwiczyć kluczowe kompetencje sceniczne i społeczne? Jak powtarzać przygotowany materiał? Jak skutecznie analizować i udoskonalać nagrane przemówienia?

NAJWAŻNIEJSZE APLIKACJE

 • PREZENTACJE BIZNESOWE

 • prezentacje produktów

 • prezentacje strategii

 • prezentacje danych

 • WYSTĄPIENIA MERYTORYCZNE

 • wykłady na konferencjach

 • prowadzenie webinarów

 • prowadzenie szkoleń

 • PRZEMÓWIENIA PERSWAZYJNE

 • motywowanie zespołu do działania

 • przedstawianie misji firmy

 • angażowanie w inicjatywy społeczne/charytatywne/biznesowe

 • WYMAGAJĄCE SYTUACJE SPOŁECZNE

 • negocjacje

 • pitch

 • egzaminy

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI

 • pewność siebie i dostęp do wewnętrznych zasobów podczas wystąpienia.

 • ujarzmienie strachu przed sceną i stresu społecznego.

 • błyskawiczne budowanie wiarygodnego autorytetu.

 • szybkie nawiązywanie naturalnej, empatycznej relacji z publicznością.

 • prowadzenie dynamicznej, angażującej interakcji ze słuchaczami.

 • zręczne radzenie sobie z wszelkimi zaskakującymi sytuacjami społecznymi.

 • uwolnienie naturalnej wewnętrznej charyzmy.

 • rozwinięcie ekspresji emocjonalnej i zdolności opowiadania wciągających historii.

 • swobodne wykorzystywanie poczucia humoru i kreatywności w trakcie prezentacji.

 • umiejętne wpływanie na myśli i uczucia innych, skuteczne motywowanie do działania.

 • budowa profesjonalnego wizerunku osobistego.

 • umiejętność technicznego projektowania skutecznych narracji, prezentacji wizualnych i kompletnych wystąpień.

 • prowadzenie porywających, wywierających niesamowite wrażenie przemówień.

 • diametralnie zwiększenie skuteczności prowadzonych szkoleń, rzeczywiste przekazywanie praktycznej wiedzy i użytecznych umiejętności.

JEŻELI INTERESUJE CIĘ PRZEPROWADZENIE SZKOLENIA Z WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH DLA TWOJEJ FIRMY, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI KORZYSTAJĄC Z PONIŻSZEGO FORMULARZA!

FORMULARZ KONTAKTOWY

Napisz do nas! Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24 godzin.

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj Się
 • 15.09. – 16.09.2012 – 2 dni, 48 h które zmieniły moje życie. Idąc na szkolenie miałem swoje przekonanie, czego mogę dowiedzieć się na tym wydarzeniu. Jak to zwykle bywa, rzeczywistość zweryfikowała moje poglądy. Podczas gdy mógłbym się rozpisywać się na temat wielu umiejętności, które posiadłem np. sposobu integracji osobowości (ćwiczenia z dialogiem ze swoją imprezową wersją nie zapomnę do końca życia), podkreślę to, co...

  Czytaj więcej >> - PAWEŁ KASSYK, WARSZAWA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Bardzo podobały mi się Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała. Byłam na wielu szkoleniach i treningach, jednakże to wydarzenie zdecydowanie wybija się na tle innych. To co było super to min. fajna struktura szkolenia – wstęp z dużą podstawą teoretyczną, popartą wnioskami z badań naukowych, świetnie dobrane ćwiczenia, krótkie i na temat. Na uwagę zasługują również duża energia, entuzjazm i pasja prowadzącego! Widać, że Rafał...

  Czytaj więcej >> - AGATA I., WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała zaopatrzyły mnie w jedne z najlepszych narzędzi zmiany osobistej jakie otrzymałem w życiu. Już kilka dni po warsztatach czuję jak coraz bardziej wybudzam się z iluzorycznych myśli i przekonań i żyję w świecie, a nie w swojej głowie. Poprawiła mi się jakość komunikacji z własnym ciałem. Wysłuchując jego potrzeb odblokowałem zastygłe emocje, które miały wpływ na stan mojego zdrowia....

  Czytaj więcej >> - MICHAŁ JANKOWSKI, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Uświadomiłam sobie, że wszelkie „definicje mnie” to tylko przekonania i całkowicie ode mnie zależy, czy pozwolę sobie w nie wierzyć – było zupełnie rewolucyjne, chociaż z pozoru takie proste. W rezultacie wszystkich odbytych procesów ubiegły tydzień przeżyłam w całkowicie innej jakości, niż dotąd. Praca, która już kojarzyła mi się jednoznacznie z wielką ilością stresu, okazała się nagle miejscem pełnym przestrzeni i możliwości – w...

  Czytaj więcej >> - MATYLDA KRASOCZKO, WARSZAWA - "INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY"
 • Z trenerami Altersense, czyli Kubą i Rafałem miałem przyjemność obcować na Wyprawie Odrodzenia Męskości. Ponieważ z praktykami rozwoju osobistego miałem do czynienia pierwszy raz w życiu, zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Po tematyce zajęć, które miały znaleźć się na WOM, obiecywałem sobie wiele i się nie zawiodłem. Przygotowany przez obu trenerów program, przeplatająca się teoria z praktyką, oraz możliwość aktywnego uczestniczenia w ćwiczeniach,...

  Czytaj więcej >> - SEBASTIAN KOSOBUDZKI, SOSNOWIEC - "WYPRAWA ODRODZENIA MĘSKOŚCI"
 • Coaching z Rafałem jest dla mnie za każdym razem nowym doświadczeniem. Czasem bywa zabawny tj. coaching prowokatywny – polecam ta formę  (można się uśmiać jak na dobrej komedii a nawet bardziej bo na własnej) oferującą  nabranie dystansu do tworzonych przez umysł historii. Wykorzystując inne formy coachingu Rafał potrafił poprowadzić mnie do moich corestories i wykorzystując odpowiednie narzędzia skutecznie te historie kwestionowaliśmy. Rafał dysponuje świetnymi...

  Czytaj więcej >> - RAFAŁ KRĘŻOŁEK, WARSZAWA - „INTENSYWNY PROCES COACHINGOWY”
 • Polecam warsztaty Rafała wszystkim, którzy są przygotowani na pozytywne zmiany w swoim życiu. Zajęcia mocno wciągają, dają takiego powera żeby na serio pozmieniać swoje życie na lepsze, skoro to takie proste:) W ciągu paru godzin poznałam i przećwiczyliśmy razem sporo ciekawych metod medytacyjnych, z których korzystam sama w domu i przynoszą rewelacyjne efekty:) Rafał jako prowadzący sprawdza się świetnie – wyczuwa energię grupy i...

  Czytaj więcej >> - KATARZYNA SKOWRON, WARSZAWA- „WARSZTATY MEDYTACYJNE”
 • Z Rafałem miałam okazję pracować kilka godzin. Dzięki niemu poznałam świetne ćwiczenia i techniki dotyczące zmiany przekonań, zarządzania emocjami, wytyczania celów czy też wprowadzania harmonii do relacji partnerskich. Zaskoczyło mnie jak wiele jest rzeczy, które na pozór mogą się wydawać oczywiste a jednak ich na co dzień nie dostrzegamy. I tutaj właśnie pomoc Rafała jest nieoceniona. Byłam zdumiona jego wiedzą i tym z jaką...

  Czytaj więcej >> - PAULINA KEMPSKA, GDYNIA - COACHING INDYWIDUALNY
 • Szkolenie super !!! Świetna grupa szkoleniowa, przekazali mi niesamowitą wiedzę, którą wykorzystam. Było to dla mnie pierwsze szkolenie tego typu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Fajni ludzie i bardzo przyjazna atmosfera, co dostarcza dużo pozytywnej energii !!! Zyskałam motywację i wiarę, że można żyć inaczej ze sobą i innymi ludźmi. Trenerzy pokazali jak można pracować nad sobą, poprzez przykłady i ćwiczenia, które zawierały dużo...

  Czytaj więcej >> - SYLWIA SAJDYCH, REDA- „FANTASTYCZNE RELACJE”
 • Urodzony coach. Ma talent to błyskawicznego otwierania umysłu i zmiany perspektywy. Umożliwia i wspiera rozumienie siebie. Niesamowicie spójny, uważny, elastyczny. Dostosowuje się do każdych warunków. Posiada niebywałą umiejętność dobierania efektywnych metod pracy do charakteru, światopoglądu i osobowości danej osoby. To było pierwsze szkolenie NTS z Rafałem w roli trenera, ale już teraz wiem, że nie ostatnie. Spędziłam z nim jedynie dwa dni, a wyszłam...

  Czytaj więcej >> - JUSTYNA BARTNIK, LUBLIN - „NADZYWCZAJNY TALENT SPOŁECZNY”

Najbliższe szkolenia

Przejdź do katalogu szkoleń>>